Название
Дианормет 1000 инструкция по применению
таблетки, п/плен. обол., по 1000 мг №30 (10х3)
Основные свойства, форма выпуска
Основні фізико-хімічні властивості:таблетки овальної форми, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, з рискою з обох боків, з одного боку гравіювання "9" зліва від риски та "3" - справа від риски, з другої сторони гравіювання "72" зліва від риски та "14" - справа від риски.Риска призначена винятково для полегшення ковтання, а не для поділу таблетки на дві рівні дози.
Категория назначения
За рецептом.
Состав
діюча речовина: 1 таблетка містить метформіну гідрохлориду 1000 мг;
допоміжні речовини: повідон К-30, повідон К-90, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, опадрай Y-1-7000 білий (гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), макрогол).
Фармакотерапевтическая группа
Пероральні гіпоглікемізуючі препарати. Код АТС А10В А02
Показания
досягається за допомогою дієти та фізичних навантажень.Діанормет® 1000 призначають як у вигляді монотерапії, так і в комбінації з іншими оральними протидіабетичними засобами або інсуліном.
Противопоказания
Підвищена чутливість до метформіну або до інших компонентів препарату.Діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома, кома.
Порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 60 мл/хв).
Гострі стани, перебіг яких пов’язаний з ризиком розвитку порушень функції нирок: зневоднення організму, тяжкі інфекційні захворювання, шок, застосування під час радіоізотопних або рентгенологічних досліджень із внутрішньосудинним введенням йодовмісної контрастної речовини.Гострі та хронічні захворювання, що можуть призводити до розвитку гіпоксії: серцева або дихальна недостатність, гострий інфаркт міокарда, шок.Серйозні хірургічні втручання.Порушення функцій печінки, абстинентний синдром, алкоголізм.Пропасниця, сепсис, ниркові інфекції, бронхо-легеневі захворювання.Вагітність, період годування груддю.Лактоацидоз (у т.ч. в анамнезі).Дитячий вік до 10 років.Дотримання гіпокалорійної дієти (менше ніж 1000 кал/добу).Не рекомендовано застосовувати препарат особам віком від 60 років, які виконують важку фізичну працю, що пов’язано з підвищеним ризиком розвитку у них лактоацидозу.
Применение
Дорослі пацієнти.Монотерапія та комбінація з іншими оральними протидіабетичними засобами.Початкова доза становить 1 таблетка 500 мг (Діанормет® 500) або 850 мг (Діанормет® 850)2-3 рази на добу під час або після прийому їжі.
Після 10-15 днів дозу треба відкоригувати залежно від концентрації глюкози у крові. Повільне поступове підвищення дози може покращити переносимість препарату з боку травного тракту. Максимальна рекомендована доза метформіну гідрохлориду становить 3000 мг на добу, розподілена на 3 прийоми.
У випадку заміни іншого орального протидіабетичного засобу препаратом Діанормет® необхідно припинити застосування попереднього препарату та застосовувати Діанормет® у вищезазначених дозах.Застосування у комбінації з інсуліном.
Діанормет® у комбінації з інсуліном застосовують для покращення контролю концентрації глюкози у крові. Зазвичай прийом Діанормет® починають з початкової дози 500 мг або 850 мг 2-3 рази на добу, а дозування інсуліну визначають відповідно до концентрації глюкози у крові.
Передозировка
Навіть одноразове застосування 85 г метформіну гідрохлориду не призводить до гіпоглікемії, але можливе виникнення лактатного ацидозу. Лактатний ацидоз потребує термінового лікування в стаціонарних умовах. Найбільш дійовим методом виведення лактату та метформіну з організму є гемодіаліз. Також проводять симптоматичне лікування.
Взаимодействие
Нерекомендовані комбінації.Алкоголь. При лікуванні препаратом слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів, які містять спирт, у зв’язку з ризиком розвитку лактатного ацидозу.Йодовмісні рентгеноконтрастні речовини. Внутрішньосудинне введення йодовмісної рентгеноконтрастної речовини може призвести до ниркової недостатності із подальшим накопиченням метформіну і зростанням ризику лактатного ацидозу. Застосування метформіну припиняють перед такими процедурами та на час їх проведення і поновлюють через 48 годин при умові нормальних результатів оцінки ниркової функціїНе рекомендований одночасний прийом даназолу для уникнення гіперглікемічної дії останнього. При необхідності лікування даназолом і після припинення прийому останнього потрібна корекція дози метформіну гідрохлориду разом з контролем рівня глікемії.
Побочные действия
Зазначені побічні реакції зустрічалися з такою частотою:
- дуже часто (> 1/10);
- часто (> 1/100, < 1/10);
- нечасто (> 1/1000, < 1/100);
- рідко (> 1/10 000, < 1/1000);
- дуже рідко (< 1/10 000), включаючи окремі повідомлення, що не дають змоги встановити частоту.
Порушення метаболізму. Дуже рідко: при тривалому лікуванні – гіповітаміноз вітаміну В12 (зниження всмоктування). Спостерігається при призначенні метформіну пацієнтам із мегалобластною анемією в анамнезі.
Дуже рідко: молочнокислий ацидоз (потребує відміни лікування).
З боку нервової системи.
Часто: порушення смаку.
З боку шлунково-кишкового тракту.
Дуже часто, особливо на початку лікування: нудота, блювання, діарея, біль у животі, відсутність апетиту. Щоб запобігти розвитку цих побічних реакцій, рекомендується застосовувати Діанормет® під час або наприкінці прийому їжі 2-3 рази на добу. Повільне збільшення дози зменшує побічні явища з боку шлунково-кишкового тракту.
З боку гепатобіліарної системи. Окремі повідомлення: зниження показників функції печінки, медикаментозний гепатит, які минають при відміні метформіну.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Клінічних даних щодо застосування препарату в період вагітності немає. Якщо пацієнтка завагітніла або планує вагітність, то прийом метформіну необхідно припинити. Концентрацію глюкози у крові контролюють інсуліном.
У зв’язку з тим, що практичні дослідження показали проникність метформіну гідрохлориду у молоко тварин, на період лікування необхідно або припинити годування груддю, або відмовитися від метформіну, залежно від важливості цього препарату для матері.
Діти.Препарат застосовують дітям віком від 10 років відповідно до показань.
Перед початком лікування метформіном необхідно підтвердити діагноз цукрового діабету ІІ типу. Рекомендується особлива обережність при призначенні метформіну дітям віком від 10 до 12 років, слід ретельно спостерігати за фізичним розвитком та статевим дозріванням дітей.
Условия хранения
Спеціальні умови зберігання не передбачені.Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності. 3 роки.