Название
Ацестад
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки шипучі.
Білі або жовтуваті, круглі, пласкі з обох боків, та лінією розлому з одного боку, з запахом лимону;
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діюча речовина: асеtуlсуstеіnе;
1 таблетка містить ацетилцистеїну 200 мг;
1 таблетка містить ацетилцистеїну 600 мг;
допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, ароматизатор лимонний, кислота адипінова, повідон, аспартам (Е 951).
Фармакотерапевтическая группа
Засоби, що застосовуються у разі кашлю та застудних захворювань. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн. Код АТС. R05С В01.
Ацетилцистеїн діє як муколітик і мукокінетик у бронхіальному тракті. Завдяки наявності вільної сульфгідрильної групи розщеплює дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів мокротиння, деполяризує їх і зменшує в'язкість слизу. Мокротиння розріджується і значно збільшується в об'ємі. Стимулює мукозні клітини, секрет яких розщеплює фібрин. Збільшує синтез глутатіону і активує процес детоксикації. Має протизапальні властивості, які обумовлені пригніченням утворення вільних радикалів і реактивних кисневих метаболітів, відповідальних за розвиток гострого і хронічного запалення в легенях і дихальних шляхах. Препарат зберігає активність і за наявності гнійного мокротиння. За умови профілактичного застосування відзначається зменшення випадків і тяжкості загострень.
Показания
Розрідження мокротиння при гострих чи хронічних бронхолегеневих захворюваннях, що пов’язані з утворенням та утрудненням відходу мокротиння.
Противопоказания
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну, чи до будь-яких інших компонентів цього препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча; захворювання печінки, нирок, надниркових залоз.
Применение
Шипучі таблетки вживають після їжі, розчинивши у склянці води.
Ацестад, шипучі таблетки по 200 мг
Дорослі та підлітки віком від 14 років: По одній шипучій таблетці 2 - 3 рази на день (еквівалентно 400-600 мг ацетилцистеїну на добу).
Діти та підлітки віком від 6 до 14 років: По одній шипучій таблетці двічі на день (еквівалентно 400 мг ацетилцистеїну на добу).
Діти віком від 2 до 5 років: ½ шипучої таблетки 2 - 3 рази на день (еквівалентно 200-300 мг ацетилцистеїну на добу).
У випадку муковісцидозу:
Діти віком від 2 до 6 років: ½ шипучої таблетки 4 рази на день (еквівалентно 100 мг ацетилцистеїну 4 рази на добу).
Діти та підлітки віком від 6 років: По одній шипучій таблетці тричі на день (еквівалентно 200 мг ацетилцистеїну тричі на добу).
Застереження для пацієнтів, які дотримуються дієти з обмеженим вмістом натрію:
Кожна шипуча таблетка містить 191 мг натрію.
Передозировка
На сьогодні поки ще немає ніяких повідомлень про токсичні ефекти при передозуванні у разі застосування пероральних форм.
Передозування може призвести до симптомів з боку шлунково-кишкового тракту, таких як нудота, блювання і пронос. Для дітей є ризик гіперсекреції. Лікування симптоматичне.
Взаимодействие
Комбінація АЦЕСТАДУ з протикашльовими препаратами може зменшувати кашльовий рефлекс, що сприятиме небезпечному накопиченню мокротиння, тому ці ліки не слід застосовувати одночасно.
АЦЕСТАД є фармакологічно несумісним з антибіотиками і протеолітичними ферментами. Зменшує всмоктування пеніцілінів, цефалоспоринів, тетрациклінів, аміноглюкозидів інтервал між їхнім прийманням має становити щонайменше дві години. Це не стосується цефіксему та лоракарбефу.
Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками. Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом. Є дані про посилення судинорозширювального та антитромботичного ефекту нітрогліцерину при одночасному застосуванні з ацетилцистеїном.
Побочные действия
Розлади з боку нервової системи: непоширені (від >1/1000 до <1/100): головний біль
Розлади з боку органів слуху та лабіринту: непоширені (від >1/1000 до <1/100): шум у вухах.
Розлади з боку дихальної системи, торакальні та медіастинальні розлади: рідко (від >1/10000 до <1/1000): диспное, бронхоспазм – переважно в пацієнтів з гіперреактивною бронхіальною системою у випадку бронхіальної астми.
Розлади з боку травної системи: непоширені (від >1/1000 до <1/100): стоматит, біль у животі, нудота, блювання, діарея, печія.
Судинні розлади: дуже рідко (<1/10000) повідомлялося про випадки кровотечі під час застосування ацетилцистеїну, інколи через реакції гіперчутливості. В різних дослідженнях було доведено зниження накопичення тромбоцитів в присутності ацетилцистеїну. На сьогодні клінічна значущість цих даних не встановлена.
Загальні розлади: непоширені (від >1/1000 до <1/100): алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, екзантема, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, тахікардія, гіпотензія, пропасниця).
Дуже рідко (<1/10000): анафілактичні реакції чи навіть шок; також є повідомлення про тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівена-Джонсона та синдром Лайєлла, які розвивалися під час лікування ацетилцистеїном. У випадку виникнення змін шкіри чи слизової оболонки, слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дані стосовно впливу ацетилцистеїну на вагітних жінок обмежені. Даних щодо проникнення у грудне молоко немає. Призначають препарат в період вагітності та годування груддю тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Ацетилцистеїн не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.
Діти. Дітям до 2-х років слід призначати препарат тільки за життєвими показаннями, в умовах лікарні під безперервним медичним наглядом. Ацестад шипучі таблетки по 200 мг не слід застосовувати дітям віком до 2 років. Ацестад шипучі таблетки по 600 мг не слід застосовувати дітям віком до 14 років.
Условия хранения
Зберігати в оригінальній упаковці в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.