Склад
Мікрофлора кефірних зерен.
Кількості бактерій у флаконі достатньо для гарантованого заквашування 3 літрів молока (на кінець терміну придатності закваски).
Загальні властивості
Справжній смачний кефір. Пригнічує розвиток хвороботворних бактерій – збудників кишкових інфекцій. Кефір покращує обмін речовин і значно знижує ступінь ризику онкологічних захворювань. Кефірна дієта особливо корисна людям, які хочуть схуднути.
Кефір VIVO – закваска для приготування домашнього кефіру.
Закваска містить унікальний природний симбіоз – мікрофлору кефірних грибків, що складається з бактерій різних видів і штамів. Це відрізняє кефір VIVO від безлічі продуктів серії біокефір, що не мають відношення до кефірних грибків, до складу яких входять лише лактобактерії і іноді біфідобактерії.
Кефірні бактерії пригнічують розвиток хвороботворних бактерій – збудників кишкових інфекцій. Кефір позитивно впливає на обмін речовин і значно знижує ступінь ризику онкологічних захворювань.
Регулярне вживання живого кефіру підвищує рівень метаболізму. Це сприяє нормалізації ваги тіла і вмісту жиру в організмі.
Кефір VIVO – це справжнісінький кефір зі смаком і ароматом, відомим кожному з дитинства, але такий все рідше зустрічається сьогодні.
Приготування
Для приготування кефіру використовуйте закваску Кефір VIVO. На відміну від йогурту, кефір сквашується при більш низькій температурі. Оптимальна температура для сквашування кефіру: 22-30 °С.
Тому кефір можна готувати при кімнатній температурі, за умови, що вона не нижче + 22 °C. Чим вище температура сквашування – тим швидше буде готовий кефір. При кімнатній температурі (22-24 °С) кефір буде готовий через 20-24 години.
Також кефір можна готувати в мультиварці або йогуртниці, що має режим «кефір» або безпосередній вибір температури. Використовуйте закваску Кефір VIVO. Рекомендуємо сквашувати кефір при температурі 30 °С протягом 10-12 годин. В усьому іншому приготування кефіру нічим не відрізняється від приготування йогурту в йогуртниці або в мультиварці.
- Підготуйте молоко. Якщо ви використовуєте домашнє (сире) молоко або пастеризоване молоко – перед застосуванням його слід прокип'ятити і дати охолонути до кімнатної температури. Суперпастеризоване молоко не потребує кип'ятіння. Перед внесенням закваски переконайтеся, що молоко не гаряче (не більше + 32 °С).
- Внесіть закваску Кефір VIVO в молоко. Ретельно перемішайте. Одного флакону достатньо для сквашування до 3 літрів молока. Ви можете готувати кефір в оригінальній упаковці молока (це зручно – не потрібно мити посуд) або перелити його в інший посуд для сквашування (посуд повинен бути чистим, рекомендується ошпарити його окропом).
- Сквашування. Залиште суміш для сквашування в теплому місці без протягів. Можна залишати молоко з закваскою в шафі або в вимкненій духовці. У холодну пору року можна залишати суміш біля батареї. Температура суміші не повинна падати нижче 22 °С. Час ферментації кефіру – 20-24 годин.
- Перевірте результат. Після закінчення часу ферментації переконайтеся, що продукт став густим. Якщо ні – почекайте ще 1-2 години і перевірте знову.
- Охолодження, дозрівання, зберігання. Загустілий продукт потрібно ретельно перемішати (збовтати) і поставити в холодильник для охолодження і дозрівання. Повний смак розкривається в процесі дозрівання в холодильнику протягом доби, але ви можете вживати продукт відразу ж після охолодження. Термін зберігання готового кефіру – до 5 діб.
Умови зберігання
У холодильнику (при температурі + 2..+ 8 °С) - 12 місяців.