Название
ХОЛИСАЛ
Основные свойства, форма выпуска
Гель зубний по 10 г у тубах
Состав
1 г гелю містить холіну саліцилату 87,1 мг та хлориду цеталконію 0,1 мг; допоміжні речовини: гідроксіетилцелюлоза, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, гліцерол, олія анісова, етанол, вода очищена.
Фармакотерапевтическая группа
Засоби для місцевого застосування у стоматології. Код АТС А01A D.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. В препараті використовують синергічну дію компонентів: протизапальну, знеболювальну та антисептичну. Головна діюча речовина в препараті – холіну саліцилат – має місцеву протизапальну і слабку знеболювальну дію. Механізм знеболювальної, жарознижувальної та протизапальної дії саліцилатів пов’язаний з пригніченням активності циклооксигенази, а також активності тромбоксансинтетази. Як результат цієї дії пригнічується синтез простаноїдів, в першу чергу простагландинів Е та F у змінених запаленням тканинах, у стінці шлунково-кишкового тракту та у нирках. Застосовується місцево, у звичайних дозах не чинить загальної дії. Хлорид цеталконію посилює знеболюючу та протизапальну дію лікарського засобу. Антисептики, що входять до складу гелевої основи, метилгідроксибензоат та пропілгідроксибензоат (у концентраціях відповідно 0,15% та 0,08%), мають антибактеріальну дію. Фармакокінетика. Холіну саліцилат швидко всмоктується зі слизових оболонок (приблизно у 2 рази швидше ацетилсаліцилової кислоти). Саліцилати легко проникають у більшість тканин та рідин організму. Мають високе споріднення з білками крові та тканинами, зв’язуючись у межах від 50 до 80% з альбумінами плазми. Період напіввиведення саліцилатів дорівнює від 2 до 4 годин. Біотрансформація саліцилатів відбувається у тканинах, переважно вони трансформуються у печінці до саліцилової кислоти, з якої утворюються саліцилосечова кислота, глюкуроніди, ацеталь, а також гентизинова кислота. Продукти біотрансформації, що утворюються, виводяться з сечею (75% складає саліцилсечова кислота). Приблизно 10% саліцилатів виводяться у незмінному стані із сечею. Виведення відбувається повільно, до 24 годин виводиться приблизно50% дози.
Показания
Стоматити різної етіології (у т.ч. рецидивуючий афтозний (виразковий) стоматит); гінгівіти різної етіології (у т.ч. гострий виразково-некротичний гінгівіт Венсана, хронічний набряклий гінгівіт, гіперпластичний і атрофічний (десквамозний) гінгівіти); гострий і хронічний парадонтит; перидонтальний абсцес; травми слизової оболонки порожнини рота (у т.ч. внаслідок носіння зубних протезів); невеликі оперативні втручання; хейліти різної етіології; молочниця; зубний біль при інфекційно-запальних процесах в ротовій порожнині; у складі комплексної терапії при захворюваннях, які супроводжуються висипками в ротовій порожнині (вітряна віспа, червоний плаский лишай, мультиформна ексудативна еритема і ін.).
Противопоказания
Підвищена чутливість до саліцилатів та інших компонентів лікарського засобу. Дитячий вік до 1 року, вагітність (ІІІ триместр), лактація.
Применение
Пацієнта слід попередити, що при появі перших ознак побічної дії необхідно одразу звернутися до лікаря. Препарат застосовується лише місцево.
Передозировка
Теоретично передозування лікарського засобу неможливе. Однак, якщо це відбудеться, пацієнт повинен прополоскати порожнину рота великою кількістю води і, якщо необхідно, викликати блювання. У випадку підвищеної чутливості до саліцилатів, після передозування гелю і всмоктування у організм значних кількостей холіну саліцилату можуть настати симптоми системної дії саліцилатів: підвищене потовиділення, шум у вухах, нудота, блювання, запаморочення, шкірні висипи (еритема або кропив’янка). Лікування симптоматичне.
Взаимодействие
При місцевому застосуванні Холісалу у відповідності з рекомендованими дозуваннями відсутній ризик виникнення взаємодії. Лише у випадку значного передозування і розвитку симптомів системної дії холіну саліцилату потрібно враховувати, що він синергічно діє з іншими протизапальними, жарознижуючими і болезаспокійними лікарськими засобами.
Дети, беременные, водители
Препарат не слід застосовувати у дітей віком до 1 року і з обережністю за показаннями від 1 року до 3 років Вагітність і період годування груддю. Не проводилися дослідження відносно тривалості та ступеня всмоктування холіну саліцилату в організм після місцевого застосування гелю на слизові оболонки ротової порожнини. Під час вагітності застосовувати з обережністю з урахуванням ризик/користь. Похідні саліцилової кислоти протипоказані у ІІІ триместрі вагітності. Речовини виділяються з грудним молоком, тому не рекомендується застосовувати їх у період годування груддю. Вплив на здатність до керування транспортними засобами та обслуговування механізмів, що рухаються. Лікарський засіб не порушує психофізичну працездатність і не впливає на здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати механізми, що рухаються.
Специальные указания
Упаковка. По 10 г гелю в тубах. Умови відпуску. Без рецепта.
Условия хранения
3 роки. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°C. Не заморожувати.