Название
ВЕРМОКС® міжнародна та хімічна назва: мебендазол;
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки по 100 мг № 6 основні фізико-хімічні властивості: круглі пласкі блідо-оранжеві таблетки, зі скошеним краями, поділені навпіл рискою з написом “Me/100” – з одного боку та “Janssen” – з іншого;
Состав
1 таблетка містить 100 мг мебендазолу; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, тальк, крохмаль кукурудзяний, натрію сахаринат, магнію стеарат, олія рослинна гідратована, ароматизатор апельсиновий, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, оранжевий жовтий S.
Фармакотерапевтическая группа
Протигельмінтні засоби. Код АТС Р02СА01.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Мебендазол - протигельмінтний засіб широкого спектра дії, що перешкоджає утворенню клітинного тубуліну у гельмінтів та призводить до порушення процесів утилізації і травлення, що веде до аeтолізису паразита. Вермокс® ефективний щодо гельмінтозів спричинених Enterobius vermicularis (гострик), Trichuris trichiura (волосоголовець), Ascaris lumbricoides (великий круглий черв), Аncylostoma duodenale (анкілостома), Necator americanus (нематоди-кривоголовки), Strongyloides stercoralis (круглий черв), Taenia spp. (стрічковий черв) aбо їх комбінацією. Препарат перешкоджає утворенню кліткового тубуліну у гельмінтів, що порушує утилізацію глюкози та пригнічення утворення АТФ в їх організмі. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо активний компонент препарату мебендазол практично не абсорбується. При нормальному дозуванні відзначається низька біологічна доступність через високий первинний метаболізм та дуже низьку розчинність препарату. Вермокс® абсорбується лише в незначній кількості (5%-20%) і лише при прийомі з іжею. 85% мебендазолу метаболізується кишковим епітелієм та печінкою. 90 % дози препарату зв’язується з білками плазми. Препарат практично повністю виділяється з калом і сечею.
Показания
Лікування інвазій таких як: ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, некатодіоз, змішаних гельмінтозів.
Противопоказания
Вермокс® протипоказаний особам, які мають гіперчутливість до мебендазолу або неактивних інгредієнтів таблетки.
Применение
При ентеробіозі дорослим і дітям старше 2 років призначають 1 таблетку (100 мг) препарату одноразово. Для запобігання повторній інвазії слід повторити прийом 1 таблетки (100 мг) препарату через 2 або 4 тижні. При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомозі або їх комбінаціях призначають по 1 таблетці (100 мг) двічі на день (вранці і ввечері) протягом 3 днів як дорослим, так і дітям старше 2 років. При теніозі та стронгілоїдозі дорослим рекомендується приймати по 2-3 таблетки (200 мг – 300 мг) двічі на день(вранці і ввечері) протягом 3 днів. Дітям старше 2 років призначають 1 таблетку (100 мг) двічі на день(вранці і ввечері) протягом 3 днів.
Передозировка
При випадковому передозуванні можуть виникнути спазми в черевній ділянці, нудота, блювання та діарея. Максимально рекомендована тривалість лікування Вермоксом® обмежена трьома днями, але у випадках лікування ехінококозу великими дозами протягом тривалого часу у деяких хворих спостерігалися розлади функції печінки, гепатит та нейтропенія. Такі явища мали оборотний характер і швидко минали після припинення приймання препарату. Специфічного антидоту немає. Одразу після прийому мебендазолу внутрішньо можна провести промивання шлунка. Якщо це виправдано, можна призначити активоване вугілля.
Взаимодействие
Одночасний прийом з циметидином може призвести до посилення ефекту Вермоксу за рахунок пригнічення його метаболізму в печінці та підвищення концентрації мебендазолу в плазмі. В цьому випадку для коректування дози мебендазолу рекомендується визначення його концентрації в плазмі.
Побочные действия
У разі масивної інвазії та видалення гельмінтів є окремі повідомлення про тимчасовий біль у черевній ділянці та діарею. Спостерігались алергічні реакції, такі як: шкірні висипання, кропив’янка та ангіоневротичний набряк.
Дети, беременные, водители
Вагітність Оскільки до цього часу даних щодо безпечності застосування препарату у вагітних недостатньо, застосовувати Вермокс® протягом першого триместру, можна тільки в тому випадку коли переваги від застосування препарату перевищують потенційний ризик. Лактація Невідомо, чи може виділятися Вермокс® у грудне молоко жінки. Оскільки переважна більшість лікарських засобів екскретується у грудне молоко, призначати Вермокс® під час лактації слід з обережністю. Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з технікою. Вермоксу® не впливає на здатність керувати автомобілем та працювати з технікою.
Специальные указания
Умови відпуску. За рецептом. Упаковка. 6 таблеток у блістері , один блістер в картонній пачці.
Условия хранения
Зберігати у недоступних для дітей місцях при температурі 15 - 30 °С . Термін зберігання 5 років.