Склад
30 кислотостійких капсул по 475 мг
1 капсула містить:
Інгредієнт | Вміст в 1 капсулі | Активний компонент |
Глюконат цинку | 101,07 мг | Цинк 12,5 мг |
Таурин | 100 мг | Таурин 100 мг |
Сухий екстракт чорнобривців/бархатців (Tagetes erecta) | 100 мг | Лютеїн – 10 мг Зеаксантин – 4 мг |
Сухий екстракт куркуми (Curcuma longa) 95% | 52, 63 мг | Куркумін 50 мг |
Коензим Q10 | 5 мг | Убіхінон 5 мг |
Глюконат купруму | 3,65 мг | Купрум 0,5 мг |
Допоміжні речовини: кальцій фосфат двоосновний, діоксид кремнію, гелеутворюючий агент та діоксид титану (Е 171). |
Не містить солі, цукру, консервантів, дріжджів, клейковини пшениці, кукурудзи, продуктів тваринного походження, молочних або соєвих продуктів.
Поживна (харчова) і енергетична цінність (калорійність)
Вуглеводів – 52,3г, жирів – 11,7г, білків – 18,1г.
Енергетична цінність (калорійність): 1,78 ккал/1 капсулу.
Загальні властивості
Механізм дії інгредієнтів, що підтверджені міжнародною науковою літературою:
Глюконат цинку – сіль цинку глюконової кислоти. Це іонне з’єднання, яке складається з двох аніонів для кожного катіону Цинку. Відіграє важливу роль в метаболізмі клітин та стабілізації клітинних мембран. Бере участь у синтезі ДНК, в регуляції біосинтезу нуклеїнових кислот, білків і вуглеводів, впливає на жировий обмін.
Наявність в організмі людини мікроелементу Цинку є необхідною умовою для нормального функціонування імунної системи. Він є структурним компонентом й активатором ферментів, бере участь у біосинтезі металоферментів та в утворенні клітинних структур; потрібний для функції мозку, справляє позитивний вплив на пам’ять. Сприяє засвоєнню вітаміну А, необхідного для гостроти зору, більш швидкій адаптації очей до темряви та профілактиці короткозорості (міопії). Потрапляючи в організм людини, цинк концентрується в підшлунковій залозі, печінці, гіпофізі, сітківці ока, шкірі, нігтях, волоссі і кістках.
Таурин – це 12-аміноетансульфонова кислота, яка синтезується в організмі людини з сірковмісної амінокислоти – цистеїну. Має широкий спектр біологічних властивостей: є стабілізатором клітинних мембран, антиоксидантом, нормалізує обмінні процеси на клітинному рівні, нормалізує процеси клітинної осморегуляції в умовах гіпо- або гіпертонічного середовища, сприяє збереженню електролітного складу цитоплазми (за рахунок накопичення іонів калію і кальцію), збільшує оксигенацію водянистої вологи і утилізацію кисню тканинами ока. У головному мозку виконує функцію нейромедіатора, що гальмує синаптичну передачу, має протисудомну активність. Сприяє нормалізації метаболізму очних тканин при захворюваннях дистрофічного характеру.
Сухий екстракт чорнобривців/бархатців (Tagetes erecta) – містить лютеїн та зеаксантин – біологічно активні жиророзчинні пігменти (каротиноїди) які мають антиоксидантні властивості, захищають та підтримують здорові клітини.
Науково доведено, що серед близько 600 каротиноїдів це єдині каротиноїди, які містяться в крові і всіх тканинах тіла, включаючи центральну ділянку сітківки ока, що зветься «жовтою плямою», в тому числі в судинній оболонці і циліарному тілі. Найвища концентрація (до 70% від поглиненої дози) в макулі, причому лютеїн і зеаксантин частково надходять з харчових джерел, а мезоксантин може безпосередньо синтезуватися в сітківці з лютеїну. Лютеїну більше по краях сітківки, зеаксантину - в центрі.
Лютеїн та зеаксантин:
- є антиоксидантами, що здатні нейтралізувати вільні радикали (нестабільні молекули), які окислюють і ушкоджують сітківку. Захищають від окисного стресу кришталик ока, тобто допомагають зберегти гостроту зору (науково доведено, що окислення є однією з основних причин катаракти). Запобігають розвитку катаракти, та є відмінною профілактикою вікової макулярної дегенерації.
- фільтрують шкідливі високоенергетичні сині довгі хвилі світла (ультрафіолет), тим самим захищаючи очі і підтримують здорові клітини;
Каротиноїди не тільки захищають очі від пошкодження, а й сприяють відновним процесам, підтримуючи синтез колагену.
Сухий екстракт куркуми (Curcuma longa) – є природним антибіотиком, який регулює роботу кишечника, підвищує активність кишкової флори, покращує травлення. Основним активним компонентом є куркумін, який має протизапальну, імуномодулюючу, антиоксидантну та знеболюючу дію, нормалізує обмін речовин. Науково доведено, що куркумін є ефективним при лікуванні ранньої стадії глаукоми.
Коензим Q10 (убіхінон) – неезиматичний ендогенний антиоксидант (кофактор), який відіграє ключову роль у життєдіяльності клітини й організму людини, загалом як компонент ланцюга транспорту електронів у мітохондріях з посиленням синтезу АТФ, що покращує постачання клітин енергією. Убіхінон має сильну антиоксидантну активність і здатність впливати на окислювально-відновні реакції в клітинах. Внаслідок нейтралізації вільних радикалів забезпечує захист клітинної мембрани і ДНК від вільнорадикального ушкодження, здатний відновлювати активність вітаміну Е у боротьбі з вільними радикалами. Забезпечує оптимізацію процесів окисного фосфорилювання, бере участь в регуляції ліпідного обміну, оптимізує метаболічні процеси, здатен впливати на активність великої кількості ферментів із різноманітними функціями. Є незамінним ко-фактором для забезпечення нормальної роботи дигідрооратдегідрогенази та роз’єднуючих білків UCPs; проявляє властивості регулятора генетичної експресії, завдяки чому він здатен впливати на перебіг запальних процесів, бере участь в епігенетичній регуляції активності різноманітних генів за допомогою мікро РНК, модифікації гістонів і метилювання ДНК. Має позитивний вплив на роботу імунної системи, забезпечує уповільнення процесів старіння на клітинному рівні та може бути рекомендований для профілактики й лікування метаболічних порушень за різноманітних патологічних станів.
Глюконат Купруму – сприяє активації супероксиддисмутази (СОД) – ферменту антиоксидантного захисту та лізілоксидази, що бере участь у синтезі колагену і еластину; виконує функції провідника Купруму, допомагає його засвоєнню клітинами, бере участь в регенерації клітин.
Купрум є складовою частиною багатьох білків людського організму, в тому числі ферментів, які є необхідними для формування мієлінової оболонки нервових волокон та ліпідного обміну; відіграє важливу роль при утворенні колагену, який є основним структурним білком сполучної тканини і для синтезу простагландинів з протизапальною і антикоагулянтною дією; інактивує ферменти для нейтралізації вільних радикалів. Глюконат виконує функції провідника міді, допомагає його засвоєнню клітинами, бере участь в регенерації клітин.
Рекомендації щодо застосування
ТауРетина може бути включена в раціон дієтичного харчування, як додаткове джерело життєво-необхідних амінокислот, макро- та мікроелементів, ферментів і біологічно активних речовин рослинного походження з метою оптимізації функціонування нормальних обмінних процесів в організмі, в тому числі для регулювання зорових функцій.
ТауРетина сприяє зниженню ризику прогресування вікової макулопатії; покращує реологічні властивості крові й мікроциркуляції сітківки; зменшує проникність судинної стінки (протинабрякова дія); підвищує регенерацію родопсину сітківки; покращує зір у сутінковий період; підвищує гостроту зору.
Під час споживання рекомендовано застосування повноцінного і збалансованого раціону харчування з більшою часткою продуктів рослинного походження, достатнім вмістом білків і вуглеводів та обмеженням жирів (за рахунок тваринних). Дану дієтичну добавку не слід застосовувати як замінник повноцінного раціону харчування.
Спосіб застосування
Пероральний, по 1 капсулі на добу під час споживання їжі.
Термін вживання
Не менше 6 місяців за рекомендацією лікаря.
Не є лікарським засобом. Без ГМО.
Застереження
Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу.
Застосування у період вагітності і лактації
Вагітність:
рекомендована консультація лікаря перед застосуванням добавки, так як науково не доведено, що коензим Q10 (убіхінон) є безпечним для даної категорії пацієнток.
Лактація:
не рекомендовано застосовувати під час годування груддю у зв’язку із проникненням Цинку через гемато-плацентарний бар’єр.
Діти
Не рекомендовано застосовувати дітям.
Протипоказання
Індивідуальна чутливість компонентів, жовчно-кам’яна хвороба, загострення хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунку або 12-палої кишки.
Форма випуску
Кислотостійкі капсули №30.
Номер партії (серії) виробництва, дата виготовлення: відповідно до маркування.
Термін придатності
24 місяці від дати виготовлення.
Умови зберігання
Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Виробник
БІОДУЕ С.п.А., Віа А.Лорензетті 3/А, Лок. Самбука В.П. – Таварнелле В.П. (ФІ) – Італія.
Представник
ТОВ «С.А.Ф.ФАРМА»
02160, м. Київ, пр. Соборності, 7-А, офіс 514.