Риб'ячий жир з тунця - це унікальний продукт, можна сказати навіть, елітний. Все тому, що він природно містить 32% Омега-3 жирних кислот в формепріродних тригліцеридів, з яких 23% припадає на ДГК (докозагексаєнову кислоту), і 5% - на ЕПК (ейкозапентаєнову кислоту). Його можна приймати цілий рік, оскільки в складі немає жиророзчинних вітамінів А і D3.
ЕПК і ДГК - важливі речовини для всіх тканин організму, які дозволяють регулювати безліч функцій. Вони допомагають контролювати запальні реакції, згортання крові, «запуск в роботу» певних генів.
ДГК більше присутня в клітинних мембранах, грає важливу структурну роль в ефективній роботі клітин по притоку і відтоку важливих компонентів. ДГК зустрічається майже по всіх клітинах організму, але найбільше сконцентрована в клітинах серця, головного мозку і сітківки ока.
З ЕПК в ендотелії синтезуються простацикліни PGI3 і інші, що мають потужний антиатерогенним ефектом (зменшення згортання крові, розширення судин); тому ЕПК корисна для підтримки здоров'я судин.
ЕПК і ДГК є незамінними жирними кислотами, оскільки організм не здатний виробляти їх самостійно. Дуже важливо вживати омега-3 в належній кількості з їжею. ЕПК і ДГК містяться в морепродуктах, особливо в жирах глибоководних риб.