Склад.
Діюча речовина: 1 таблетка містить інозину (в перерахуванні на 100 % суху речовину) — 200 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, крохмаль кукурудзяний, сахароза, кислота стеаринова або кальцію стеарат, суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow (алюмінієві лаки (індиготін (Е 132), жовтий захід FCF (Е 110), гідроксипропілметилцелюлоза, лактози моногідрат, поліетиленгліколь, хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), триацетин)).
Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В14**.
Клінічні характеристики.
Показання. Рибоксин® призначають у комплексній терапії при:
- ішемічній хворобі серця (в тому числі у постінфарктному періоді);
- порушеннях серцевого ритму, зумовлених застосуванням серцевих глікозидів;
- дистрофічних змінах міокарда;
- при захворюваннях печінки (гепатити, цирози різноманітної етіології).
Протипоказання. Підвищена чутливість до інозину, подагра, гіперурикемія, періоди вагітності та годування груддю.
Спосіб застосування та дози. Рибоксин® призначають дорослим внутрішньо, до їжі. Початкова добова доза становить 3–4 таблетки (600–800 мг) із розрахунку 1 таблетка (200 мг) 3–4 рази на добу. Якщо препарат добре переноситься, то дозу підвищують протягом 2–3 днів від 6 (1,2 г) до 12 таблеток (2,4 г) на добу, із розрахунку 2–4 таблетки (400–800 мг) 3–4 рази на добу. Тривалість курсу терапії — від 4 тижнів до 3 місяців.
Побічні реакції. Можливі свербіж, гіперемія шкіри; в поодиноких випадках може підвищитись рівень сечової кислоти в крові. При тривалому застосуванні у великих дозах можливо загострення подагри.
Передозування. Алергічні реакції, що виявляються свербежем, гіперемією шкіри; порушення травлення у вигляді нудоти, болю у животі, діареї.
Лікування: необхідно відмінити прийом препарату, призначити симптоматичну терапію.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дослідження щодо застосування препарату у період вагітності та годування груддю відсутні, тому у період вагітності або годування груддю застосування препарату протипоказане.
Діти. Клінічні дослідження щодо застосування препарату у дітей відсутні.
Особливості застосування. При тривалому прийомі препарату бажано контролювати концентрацію сечової кислоти в крові.
При нирковій недостатності застосування препарату можливо лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект перевищить ризик застосування.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Знижує токсичність і попереджує виникнення аритмій при застосуванні із серцевими глікозидами (дигітоксин, дигоксин), його можна поєднувати з іншими анаболічними препаратами (оротат калію, метандростенолон). При одночасному застосуванні з β-адреноблокаторами ефект Рибоксину® не змінюється. Рибоксин® посилює ефекти гепарину, збiльшує тривалiсть його дiї. Препарат несумісний з алкалоїдами. При взаємодії з ними відбувається виділення основи алкалоїду та утворення нерозчинних сполук. З таніном утворює осад. Несумісний з кислотами та спиртами, солями важких металів. Несумісний також з вітаміном В6 (піридоксину гідрохлоридом), виникає інактивація обох сполук.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Інозин — нуклеозид пурину, є попередником аденозинтрифосфату (АТФ). Інозин прискорює дисоціацію кисню з оксигемоглобіну, що сприяє покращанню постачання тканин киснем, поліпшує коронарний кровообіг та метаболізм міокарда.
Підвищує енергетичний баланс міокарда.
Нормалізує функцію печінки за рахунок покращання енергетичних процесів у гепатоцитах.
Підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса. Інозин стимулює синтез нуклеотидів, активує регенерацію тканин (особливо міокарда та слизової оболонки ШКТ).
Препарат має антигіпоксичну, антиаритмічну, анаболічну дію.
Фармакокінетика. Добре адсорбується в тонкому кишечнику. Метаболізується в печінці, включаючись в енергетичний та пластичний обмін. Виділяється переважно із сечею, незначно — з фекаліями і жовчю.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору, з двоопуклою поверхнею.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці!
Упаковка. По 10 таблеток у блістері.
По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.
Категорія відпуску. За рецептом.