Склад:
діючі речовини: 1 таблетка містить фенольного гідрофобного препарату прополісу у перерахуванні на 100% вміст суми фенольних сполук 17,5 мг, кислоти аскорбінової 31,5 мг;
допоміжні речовини: цукор-рафінад, повідон, крохмаль картопляний, магнію стеарат.
Лікарська форма.
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки від світло-коричневого до світло-коричневого з зеленуватим або сіруватим відтінком кольору, з вкрапленнями і специфічним запахом, з рискою і фаскою.
Фармакотерапевтична група.
Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.
Код АТХ R02A A20.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу.
Фенольний гідрофобний препарат прополісу (продукт життєдіяльності бджіл) чинить антимікробну (на стафілококи, кишкову, синьогнійну палички), протигрибкову (на гриби роду Candida), протизапальну, ранозагоювальну і дезодораційну дію.
Аскорбінова кислота бере участь у регуляції окислювально-відновних процесів, у вуглеводному обміні, згортанні крові, регенерації тканин. Чинить загальностимулюючу дію, підвищує опірність організму до інфекцій, нормалізує проникність капілярів.
Клінічні характеристики.
Показання.
У складі комплексного лікування гострих і хронічних запальних захворювань ротової порожнини, глотки і гортані (стоматит, фарингіт, назофарингіт, ларингіт, ларинготрахеїт), запальних процесів після тонзилектомії та інших оперативних втручань на ЛОР-органах, променевого епітеліїту.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату/продуктів бджільництва, гостра екзема, тромбоз/схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок.
Препарат застосовувати тільки після зупинки кровотечі з уражених ділянок слизової оболонки порожнини рота.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Препарат не рекомендується застосовувати одночасно з іншими антисептичними засобами або продуктами бджільництва, мультивітамінними препаратами, гормональними контрацептивами, лужними напоями.
Аскорбінова кислота підвищує всмоктування бензилпеніциліну, пеніциліну, тетрацикліну, заліза, кліренс етилового спирту; послаблює дію гепарину і непрямих антикоагулянтів; підвищує ризик виникнення кристалурії при лікуванні саліцилатами і сульфаніламідами короткої дії; підвищує тканинну токсичність заліза (особливо у серцевому м’язі) при одночасному застосуванні з дефероксаміном, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу, тому препарат можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну.
Особливості застосування.
Аскорбінова кислота як відновник може впливати на результати лабораторних досліджень при визначенні вмісту у крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо. Аскорбінова кислота чинить легку стимулюючу дію, що може впливати на процес засинання. Пацієнтам, хворим на гемохроматоз, сидеробластну анемію, таласемію, гіпероксалурію, оксалоз, уролітіаз, та пацієнтам з недостатністю глюкозо-6 фосфатдегідрогенази слід застосовувати препарат лише за призначенням лікаря.
Препарат містить цукор-рафінад, тому, якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
У період вагітності препарат слід застосовувати під наглядом лікаря з урахуванням співвідношення користь/ризик. При необхідності застосування годування груддю слід перервати.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не впливає.
Спосіб застосування та дози.
Приймати дорослим і дітям віком від 15 років. Таблетки|таблетки| розсмоктувати у ротовій порожнині.
Гострі і хронічні захворювання ротової порожнини і глотки (стоматит, фарингіт, назофарингіт). Приймати по 1–2 таблетки 3 рази на день.
Ларингіт, ларинготрахеїт. Приймати у перший день по 2 таблетки через кожні 2 години (8–10 таблеток на добу). Потім — по 1–2 таблетки 3 рази на день.
Променевий епітеліїт. При лікуванні променевого епітеліїту I і II ступеня приймати по 1 таблетці 3–4 рази на день, III ступеня — по 1 таблетці 4–6 разів на день.
Курс лікування — 5–10 днів залежно від терапевтичного ефекту, переносимості препарату, характеру комплексної терапії.
Діти.
Препарат застосовувати дітям віком від 15 років.
Передозування.
При одноразовому застосуванні надмірних доз препарату можливе посилення побічних реакцій, виникнення нудоти, блювання, здуття і болю у животі, підвищеної збудливості.
Лікування: відміна препарату, призначення антигістамінних засобів.
Побічні реакції.
Можливі реакції гіперчутливості, у т. ч. свербіж, гіперемія шкіри, висипання.
На сьогодні повідомлення про інші небажані реакції не надходили, однак теоретично можливі наступні реакції, асоційовані з гіперчутливістю до діючих речовин препарату: кропив’янка, екзема, задишка, набряк Квінке, анафілактичний шок, нудота, відчуття легкого печіння/сухість у роті.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
Таблетки № 10×2, № 24 у блістері у коробці; № 10 у блістері.
Категорія відпуску.
Без рецепта.
Виробник.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».