Название
МІЛІСТАН ВІД КАШЛЮ
Название
Милистан
Основные свойства, форма выпуска
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, № 20 (10х2)
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг, карбоцистеїну 200мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна,натрію метилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, магнію стеарат,тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, крохмаль(сухий).
Состав
діючі речовини: амброксолу гідрохлорид, карбоцистеїн; 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить амброксолу гідрохлориду – 30 мг, карбоцистеїну – 200 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилгідроксибензоат (Е 219), натрію пропілгідроксибензоат (Е 217), магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А); матеріал для покриття: гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь 6000.
Фармакотерапевтическая группа
Муколітичні засоби. Код ATС R05C B.
Фармакотерапевтическая группа
Муколітичні засоби. Код ATХ R05C B10.
Фармакологические свойства
Препарат є комбінацією двох інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну. Фармакодинаміка. Амброксол є активним метаболітом бромгексину. Віннормалізує патологічно змінену секрецію клітин залоз слизової оболонки бронхів,сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходженняза рахунок збільшення мукоциліарного кліренса, змінює співвідношення серозногота слизового компонентів мокроти. Стимулює клітини Кларка та активізуєгідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в’язкості мокротиння.Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітеліюбронхів, поновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препаратстимулює утворення ендогенного сурфактанту, не викликає надмірного утвореннясекрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів – одного з основнихфакторів розвитку бронхіальної астми при алергії. Кашель та об’єм мокротиннязначно зменшуються. Карбоцистеїн виявляє муколітичну та відхаркувальну дію за рахунокактивації сіалової трансферази – ферменту бокалоподібних клітин слизовоїоболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральнихсіаломуцинів, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшуєвідходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, маєантиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що обумовлено здатністюсульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенераціїслизової оболонки, нормалізує її структуру та активізує діяльність війчастогоепітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількістьсульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Фармакокінетика.Після прийому Мілістан від кашля він практично повністю абсорбується в травномутракті, добре проникає в тканини легенів. Абсолютна біодоступність припероральному прийомі становить 70 - 80%. Максимальна концетрація в плазмі кровідосягається приблизно через 2,5 години після прийому внутрішньо. Періоднавпіввиведення становить 10 годин. Виводиться головним чином з сечею.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Препарат є комбінацією двох інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну. Амброксол є активним метаболітом бромгексину. Він нормалізує патологічно змінену секрецію клітин залоз слизової оболонки бронхів, сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходження за рахунок збільшення мукоциліарного кліренсу, змінює співвідношення серозного та слизового компонентів мокроти. Стимулює клітини Кларка та активізує гідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в’язкості мокротиння. Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітелію бронхів, поновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препарат стимулює утворення ендогенного сурфактанту, не спричиняє надмірного утворення секрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів – одного з основних факторів розвитку бронхіальної астми при алергії. Кашель та об’єм мокротиння значно зменшуються. Карбоцистеїн проявляє муколітичну та відхаркувальну дію за рахунок активації сіалової трансферази – ферменту бокалоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшує відходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, має антиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що зумовлено здатністю сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенерації слизової оболонки, нормалізує її структуру та активізує діяльність війчастого епітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Фармакокінетика. Після прийому Мілістан від кашлю практично повністю абсорбується у травному тракті, добре проникає у тканини легенів. Абсолютна біодоступність при пероральному прийомі становить 70-80 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 2,5 години після прийому внутрішньо. Період напіввиведення становить 10 годин. Виводиться, головним чином, із сечею.
Показания
Гострі та хронічні захворювання дихальнихшляхів, які супроводжуються утворенням тяжковідділяємого секрету: хронічнийобструктивний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба,муковісцидоз, синдром шокових легень у дорослих, для профілактики та лікуванняускладнень після оперативних втручань на легенях, догляді за трахіостомою, до іпісля бронхоскопії. Запальні захворювання середнього вуха та придаткових пазухноса. Спосіб застосування та дози. Діти: з 3 до 6 років - по 1/2 таблетки 2 - 3 рази на добу; з 6 до 12 років - по 1 таблетці 2 - 3 разина добу; з 12 років та дорослі - по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікуванняможе становити 7 - 10 діб.
Показания
Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.
Противопоказания
Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалоїкишки, перший триместр вагітності, годування груддю, судоми в анамнезі,хронічний гломерулонефрит у фазі загострення.
Противопоказания
Відома гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду, карбоцистеїну або до інших компонентів препарату, особливо до натрію метилгідроксибензоату або натрію пропілгідроксибензоату. У випадку рідкісних спадкових станів, через які можлива несумісність із допоміжними речовинами препарату (див. розділ «Особливості застосування»), застосування препарату протипоказане. Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення. І триместр вагітності у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо тератогенної та ембріотоксичної дії.
Применение
Применение
Дорослі та діти віком від 12 років ‒ по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування становить 7-10 діб.
Передозировка
У випадку передозування спостерігаються нудота таблювання. Лікування має бути симптоматичним та підтримуючим.
Передозировка
Амброксол добре переносився після парентерального застосування у дозах до 15 мг/кг/добу та після перорального застосування до 25 мг/кг/добу. Після передозування амброксолом не спостерігалось тяжких ознак інтоксикації. Можливі симптоми: біль у шлунку, нудота, блювання, діарея, короткотерміновий неспокій. За аналогією з доклінічними дослідженнями амброксолу надмірне передозування може призвести до гіперсалівації, позивів до блювоти, блювання та зниження артеріального тиску. Невідкладні заходи такі, як стимулювання блювання та промивання шлунку загалом не показані і мають застосовуватись у випадку гострої інтоксикації. Лікування симптоматичне та підтримуюче.
Взаимодействие
Підвищуєефективність глюкокортикоїдів та антибактеріальної терапії при лікуваннізапальних захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів. Але не рекомендуєтьсязастосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за виняткомдоксицикліну), інтервал між прийомами має становити не менш 2 години. Одночаснезастосування амброксолу та карбоцистеїну з протикашльовими лікарськимипрепаратами, наприклад кодеїном, не рекомендується у зв’язку з утрудненням відходженнямокротиння при пригнічуванні кашльового рефлексу та накопиченню секрету вдихальних шляхах.
Взаимодействие
Підвищує ефективність глюкокортикоїдної та антибактеріальної терапії при лікуванні запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів. Але не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну), інтервал між їх прийомом має становити не менше 2 годин. Одночасне застосування амброксолу та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування. У період лікування карбоцистеїну не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Одночасне застосування препарату Мілістан від кашлю з теофіліном посилює дію останнього. Наявність амброксолу у препараті Мілістан від кашлю може призвести до збільшення концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) у бронхолегеневому секреті та мокротинні.
Побочные действия
Препарат добре переноситься. Упоодиноких випадках може спостерігатися загальна слабкість, висипання на шкірі. При тривалому застосуванні можливі біль у шлунку, нудота, блювання,діарея, прискорене серцебиття, головокружіння та печія.
Побочные действия
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, анафілактичний шок. З боку шкіри і підшкірної клітковини: шкірні висипи (дрібноточкові, плямисті, дрібно-плямисті, бляшки зливні), кропив’янка, свербіж, еритема, дерматит, реакції з боку слизових оболонок, тяжкі ураження шкіри: в т.ч. синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла). З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, зниження чутливості у ротовій порожнині, блювання, діарея, диспепсія, печія, біль у шлунку, біль у животі, сухість у роті, запор, слинотеча, сухість у горлі, шлунково-кишкова кровотеча. З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: зниження чутливості у глотці, ринорея, диспное (як симптом реакції гіперчутливості), сухість дихальних шляхів. З боку сечовидільної системи: дизурія. Неврологічні розлади: запаморочення, головний біль, дисгевзія (розлад смаку). Кардіальні розлади: відчуття серцебиття. Загальні розлади: загальна слабкість, гарячка, реакції з боку слизових оболонок. Через наявність у складі препарату метилгідроксибензоату та пропілгідроксибензоату можуть виникнути алергічні реакції, можливо, віддалені в часі. У разі виникнення побічних ефектів рекомендується зменшити дозу або відмінити прийом препарату.
Дети, беременные, водители
Вагітність та лактація. Застосування препарату під час вагітностіможливе лише у тих випадках, коли передбачувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода. Бажано утриматися від застосування препарату підчас лактації або слід вирішити питання про припинення годування груддю(препарат здатний проникати в грудне молоко). З обережністюпризначають при печінковій та нирковій недостатності.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю Протипоказано у І триместрі вагітності. У ІІ та ІІІ триместрі вагітності препарат застосовують після ретельної оцінки співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. Не рекомендується застосовувати в період годування груддю. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися. У разі виникнення запаморочення, слід утриматися від керування автотранспортом або іншими механізмами. Діти Застосовувати дітям віком від 12 років. Дітям до 12 років доцільно застосовувати інші лікарські форми препарату (сироп). Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.
Специальные указания
Особливостізастосування. З обережністюпризначають при печінковій та нирковій недостатності.
Условия хранения
Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15 - 25 °С). Термінпридатності – 3 роки. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці