Бактерії Lactobacillus plantarum шт. 8P-A3 та Lactobacillus fermentum шт. 90T-C4 –представники нормальної мікрофлори людини, відносяться до групи грампозитивних молочнокислих мікроорганізмів, що зброджують вуглеводи з утворенням молочної кислоти, продукують антимікробні речовини – бактеріоцини, є толерантними до лізоциму, шлункового і дуоденального соків, жовчної солі, мають стабільні адгезивні властивості до вагінального і шлункового епітелію, високу антибіотичну та протеолітичну активність, а також необхідну активність кислотоутворення, що дозволяє їм конкурувати з патогенними бактеріями за поживні речовини.
Бактерії Lactobacillus plantarum шт. 8P-A3 проявляють високу антагоністичну активність до Shigella flexnery, Shigella sonnei, Esherichia coli, Proteus vulgaris, Proteus miravibilis, Staphylococcus aureus і Staphylococcus faecalis.
Бактерії Lactobacillus fermentum шт. 90T-C4 – мають природну стійкість до певних антибіотиків і хіміотерапевтичних засобів, зменшують їх негативний вплив на організм людини, знижують рівень холестерину, покращують обмін речовин та загальне самопочуття людини.
Завдяки цим властивостям, Lactobacillus plantarum шт. 8P-A3 та Lactobacillus fermentum шт. 90T-C4 використовують, як пробіотики, для відновлення гомеостазу флори в кишківнику людини та пригнічення патогенних бактерій.
Інулін (пребіотик) – поліцукрид, що складається із фруктозних ланок з кінцевою глюкозою. Він не засвоюється організмом людини, але є необхідною для функціонування органів травлення баластною речовиною, яка, крім стимулювання росту та активності біфідо-лактофлори, підвищує всмоктування кальцію в товстому кишківнику, впливає на метаболізм ліпідів, зменшує ризик атеросклеротичних змін у серцево-судинній системі та запобігає розвитку цукрового діабету.
Основні функції:
- відновлює нормальну мікрофлору кишківника, особливо після антибіотикотерапії; нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту;
- покращує процес травлення та виводить токсини з організму;
- попереджує виникнення транзиторних дисфункцій кишківника (як діареї, так і закрепу), пов'язаних зі зміною харчового раціону;
- підвищує неспецифічну резистентність та імунологічний статус організму.