Канюля внутрішньовенна Vasofix® Braunule® / Vasofix®Certo
Інструкція для використання
Використовувані матеріали
ФЕП, ПП, ПЕ, акрінілбутадіен, кремнієва резина, хромо-нікелева сталь
Застосування
Створення безпечного периферичного венозного доступу.
Показання
Трансфузія крові або інфузія розчинів, що придатні для вливання через периферичні вени. Переривчасте внутрішньовенне введення лікарських засобів. Профілактичне створення безпечного венозного доступу у пацієнтів, котрим може бути потрібне термінове внутрішньовенне введення лікарських засобів, зокрема, перед діагностичними або терапевтичними процедурами.
Протипокази
Вазофікс не повинен застосовуватись у пацієнтів з гіперчутливістю до буд-якого з використовуваних матеріалів.
Ризики
В залежності від того, скільки часу катетер залишається на місці, від типу та об’єму інфузій або ін’єкцій, та від індивідуальної схильності, у вені може виникнути запалення.
Тривалість
Не може бути вказана максимальна тривалість використання катетера. Місце проколу повинно перевірятися регулярними інтервалами. Вазофікс повинен бути видалений в разі місцевих або системних ознак інфекції.
Попередження
Повторне використання одноразових виробів потенційно небезпечно для пацієнтів та медичного персоналу. Це може призвести до зараження та/або обмеженню функціональних можливостей. Зараження та/або обмежена функціональність пристрою можуть спричинити збиток, захворювання або смерть пацієнта.
Після видалення не встромлюйте повторно сталеву голку в катетер, так як останній може бути зрізаний, що призведе до катетерної емболії. Використовуйте катетер тільки в разі непошкодженої упаковки.
Інструкція по використанню
- Проведіть ретельну антисептичну обробку місця пункції, дотримуючись рекомендацій часу експозиції дезінфікуючого засобу, та заздалегідь сформуйте гнучкі крильця у відповідності з анатомічною необхідністю місця проколу. Зніміть захисний ковпачок з катетера.
- Пунктуйте обрану вену. Техніка «захоплення пластини» запобігає забрудненню з’єднання Луер-Лок. Успішність пункції контролюється появою крові в просвіті катетеру та в камері візуалізації «зворотного току крові».
- Просувайте катетер в вену з одночасним підтягуванням сталевої голки.
УВАГА: Не встромляйте сталеву голку в катетер повторно через небезпеку зрізання катетера, що може призвести до катетерної емболії.
- Зафіксуйте гнучкі крильця до шкіри за допомогою адгезивного матеріалу. Залиште сталеву голку в просвіті катетера для уникнення витікання крові, а також для стабілізації катетера під час фіксації.
- Повністю видаліть сталеву голку, одночасно притискаючи вену за кінчиком катетера.
- або під’єднайте на короткий час заглушку, або
- під’єднайте напряму інфузійну систему.
Для додаткової безпеки оберіть з’єднання Луер-Лок. Розпочинайте внутрішньовенну інфузію та встановіть необхідну швидкість крапель.
- Прикрийте місце проколу стерильним матеріалом.
- Фіксація пов’язкою для в/в катетерів з прозорим вічком для візуалізації місця проколу шкіри, або проводиться смужками пластиру за крильця!
Оптимальною фіксацією (нерухомістю) катетеру попереджається перекручування катетера, а також зменшується подразнення стінок судин.
- Лікарські засоби можуть водитися також через безголковий ін’єкційний порт. Для цього встроміть конус шприца в порт легким гвинтовим рухом. Порт відкривається та закривається автоматично.
- Закрийте додатковий ін’єкційний порт захисним ковпачком та загвинтіть його на чверть оберту. при повторних використаннях безголкового порту повертайте гвинтовими рухами ковпачок для його вільного відкривання.
- Для короткого переривання внутрішньовенної інфузії використовуйте стерильну заглушку Ін-стопер (ред.) Введення через порт гепаринізованого фізіологічного розчину запобігає тромбуванню катетера.
- Для тривалого переривання внутрішньовенної інфузії введіть стерильний мандрен (стилет). Для попередження ризику витікання крові під час цієї процедури притисніть вену зразу за кінчиком катетеру.