Название
ГЛЮКОЗА-НОВОФАРМ
Основные свойства, форма выпуска
Розчин для інфузій 5% по 200 мл, 400 мл у пляшках
Состав
1 мл розчину містять глюкози в перерахуванні наглюкозу безводну 50 мг; допоміжні речовини: натрію хлорид, розчинкислоти хлористоводневої, вода для ін’єкцій
Фармакотерапевтическая группа
Розчини для парентерального харчування.Вуглеводи. Код АТС В05С А03.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Розчин глюкози 5%ізотонічний відносно плазми крові і при його внутрішньовенному введенніпоповнює об’єм циркулюючої крові при її втраті є джерелом поживного матеріалу,а також сприяє виведенню отрут з організму. Глюкоза забезпечує субстратнепоповнення енергозатрат. При внутрішньовенних ін’єкціях активізує метаболічніпроцеси, покращує антитоксичну функцію печінки, посилює скорочувальнуактивність міокарда, розширює судини, збільшує діурез. Фармакокінетика. Після введення швидкорозподіляється у тканинах організму. Екскретується нирками.
Показания
Поповнення об'єму циркулюючої крові, блокування легких гіпоглікемічних станів, як розчинник або інфузійне середовище для введення інших лікарських засобів. Гіпер- та ізоосмотична дегідратація, колапс,шок, інтоксикація, гіпоглікемія.
Противопоказания
Цукровий діабет і різні стани, що супроводжуютьсягіперглікемією; гіпергідратація, гіпоосмотична дегідратація.
Применение
Препарат застосовують внутрішньовеннокраплинно. Доза для дорослих становить 300 - 500 мл на добу. Максимальна добова доза длядорослих становить 2 000 мл. За необхідності максимальна швидкість введення длядорослих – 150 крапель за хвилину (500 мл/год). Дітямдоза залежить від віку, маси тіла, стану хворого.
Передозировка
Можливий розвиток гіперглікемії та гіпергідратації.При цьому у пацієнтів спостерігається сухість шкіри та слизових оболонок,зниження напруження очного яблука, часте поверхневе дихання, тахікардія,аритмія, можливі втрата свідомості, підвищення температури тіла. У разіпередозування препарату призначають симптоматичне лікування та введенняпрепаратів звичайного інсуліну. Особливості застосування. При тривалому внутрішньовенному застосуванніпрепарату необхідний контроль рівня цукру в крові. Для підвищення осмолярності5% розчин Глюкози можна комбінувати із введенням ізотонічного розчину хлоридунатрію. При введенні великих доз за необхідністюпризначають інсулін під шкіру із розрахунку 1 ОД на 4 - 5 г глюкози. Розчин глюкози також використовують якрозчинник або інфузійне середовище для введення різних лікарських засобів.
Взаимодействие
Під впливом тіазидних діуретиків іфуросеміду толерантність до глюкози знижується. Інсулін сприяє потрапляннюглюкози в периферичні тканини, стимулює утворення глікогена, синтез білків тажирних кислот. Розчин глюкози зменшує токсичний вплив піразинаміду на печінку.Введення великого об’єму розчину глюкози сприяє розвитку гіпокаліємії, щопідвищує токсичність одночасно застосованих препаратів наперстянки. Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном,розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, варфарином,канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанкобаламіном.
Побочные действия
Можливі порушення іонного балансу, алергічніреакції. гіпергідратація, гіпоосмотична дегідратація.
Дети, беременные, водители
Дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану хворого.
Условия хранения
Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. При зберіганні допуска Ться заморожування препарату за умови збереження цілісності пляшки.Незмочування внутрішньої поверхні пляшки не є протипоказанням для застосуванняпрепарату. Термін придатності – 3 роки.