Название
ГАСТАЛ
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки для смоктання зі смаком м'яти № 24, № 48 Таблетки білого або майже білого кольору. Упаковка. 24 таблетки – 4 блістери по 6 таблеток у картонній пачці. 48 таблеток – 8 блістерів по 6 таблеток у картонній пачці.
Категория назначения
Категорія відпуску. Без рецепта.
Состав
діюча речовина: 1 таблетка містить 450 мг алюмінію гідроксиду – магнію карбонату гелю, 300 мг магнію гідроксиду; допоміжні речовини: маніт (Е 421), лактоза, крохмаль прежелатинізований, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, аспартам (Е 951), магнію стеарат, аромат м’яти (або аромат вишні).
Фармакотерапевтическая группа
Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Комбіновані препарати та комплексні сполуки алюмінію, кальцію та магнію. Код АТС A02A D01.
Фармакологические свойства
Гастал – буферний антацид, що знижує кислотність шлункового соку та усуває небажані шлункові реакції (біль, печію тощо). Оптимальний антацидний ефект Гасталу полягає у зниженні кислотності, в швидкій і тривалій дії (протягом 2 годин) і забезпечується відповідним складом препарату та співвідношенням двох його активних компонентів. Алюмінію гідроксид – магнію карбонату гель є буферною антацидною речовиною, що знижує підвищену кислотність шлункового соку до меж фізіологічних значень (рН 3-5) і забезпечує таким чином нормальний процес травлення без подальшої гіперсекреції. Алюмінію гідроксид адсорбує і преципітує пепсин у шлунковому соку і таким чином оборотно інактивує його. Магнію гідроксид – небуферний антацидний засіб, що не всмоктується. Чинить виражену швидку і тривалу нейтралізуючу дію, окрім того, виявляє послаблюючий ефект. У сполученні з гідроксидом алюмінію антацидний ефект посилюється і можливість запору зменшується. Алюмінію гідроксид після реакції з хлористоводневою кислотою шлункового соку в лужному середовищі реагує з фосфатами і карбонатами. У вигляді нерозчинних солей виділяється з калом. Магнію гідроксид після хімічної реакції виділяється з організму з калом також у вигляді нерозчинних солей. У хворих з нормальною нирковою функцією Гастал не виявляє системного впливу, оскільки лише незначна кількість препарату всмоктується з травного каналу та швидко виділяється з сечею.
Показания
Симптоматична терапія підвишеної кислотності шлункового соку з або без печії, пов’язаної з виразковою хворобою, гастритом, рефлюкс-езофагітом або діафрагмальною грижею
Противопоказания
Гіперчутливість до солей магнію та алюмінію або інших компонентів препарату. Ниркова недостатність (гостра та хронічна), хвороба Альцгеймера, гіпофосфатемія. Дитячий вік до 6 років.
Применение
Дорослі та діти старше 12 років: по 1 - 2 таблетки 4 - 6 разів на день, приблизно через 1 годину після їди, а також увечері перед сном (не більше 8 таблеток на добу). Термін лікування – не більше ніж 2 тижні. При печії застосовується в такому ж дозуванні незалежно від часу прийому їжі. Діти віком від 6 до 12 років: по 1 таблетці 4 рази на добу, через 1 годину після їди, а також увечері перед сном (не більше 4 таблеток на добу). Таблетки Гасталу слід повільно смоктати і ні в якому разі не ковтати цілими.
Передозировка
Високі дози можуть спричинити нудоту, блювання, зниження апетиту, діарею, запор. При тривалому застосуванні високих доз можуть спостерігатися гіпофосфатемія, гіпокальціємія, гіперкальціурія, м’язова слабкість, зниження сухожильних рефлексів, підвищена втомлюваність, серцеві аритмії, остеомаляція, остеопороз, гіпермагніємія, гіпералюмініємія, енцефалопатія, нефрокальциноз. При появі симптомів передозування слід промити шлунок і звернутися до лікаря.
Взаимодействие
Гастал, як і інші антацидні засоби, впливає на всмоктування деяких медикаментів. З одного боку він підсилює ефект леводопи і налідиксової кислоти, з іншого боку, – пригнічує дію тетрациклінових антибіотиків, ципрофлоксацину та офлоксацину, ацетилсаліцилової кислоти, ізоніазиду, напроксену, препаратів заліза, серцевих глікозидів. Тому вказані засоби належить приймати окремо, не раніше ніж через 2 години після або за 1 годину до прийому Гасталу.
Побочные действия
Можливі нудота, блювання, пронос і запор. При застосуванні рекомендованих доз ці побічні явища виникають дуже рідко. У поодиноких випадках можливі алергічні реакції (кропив’янка, дерматит, коліт).
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності та годування груддю препарат приймають тільки за призначенням лікаря, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Не впливає. Діти. Не рекомендується приймати Гастал дітям віком до 6 років.
Специальные указания
Належні заходи безпеки при застосуванні. Не застосовувати препарат понад два тижні без рекомендації лікаря. Вагітним приймати препарат слід після консультації з лікарем. Хворим з порушенням функції нирок необхідно уникати тривалого застосування великих доз препарату. У хворих з пониженою масою тіла, кахексією, у матерів, які годують груддю, а також у дітей слід з обережністю визначати дозу і тривалість лікування. Гастал слід завжди приймати через 1 годину після їди, оскільки в цьому випадку тривалість його дії значно збільшується. Гастал містить лактозу, тому пацієнтам з вродженими проблемами непереносимості галактози, дефіциту лактази чи порушення всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей препарат.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.3 роки.