Название
ФАСТУМ® ГЕЛЬ Міжнародна та хімічна назва: кетопрофен; [2-(3-бензоїл-феніл)-пропіонова кислота]
Основные свойства, форма выпуска
Гель для зовнішнього застосування 2,5% по 20 г, або по 30 г, або по 50 г, або по 100 г у тубах Упаковка. Картонна коробочка, в якій знаходиться 1 туба по 20 г, 30 г, 50 г або100 г гелю. основні фізико-хімічні властивості: безбарвний, майже прозорий гель в'язкої консистенції з ароматним запахом;
Категория назначения
Умови відпуску. Без рецепта.
Состав
1 г гелю для зовнішнього застосування містить 0,025 г кетопрофену; допоміжні речовини: карбомер 940, етанол, олія неролієва, олія лавандова, триетаноламін, вода очищена.
Фармакотерапевтическая группа
Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Код АТС М02А А 13.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Фастум® гель, який містить кетопрофен як діючу речовину, сприяє швидкому зменшенню поверхневих запальних процесів суглобів, сухожиль, зв'язок і м'язів. Завдяки використанню відповідного носія діючої речовини забезпечується глибоке проникнення лікарського засобу до зони ураження без виникнення генералізованих побічних явищ. Фастум® гель не спричинює явищ звикання. Фармакокінетика. Всмоктування препарату, нанесеного на шкіру, в загальний кровотік проходить дуже повільно. Навіть нанесення від 50 до 150 мг кетопрофену на шкіру призводить до того, що концентрація діючої речовини в плазмі крові досягає лише 0,08 - 0,15 мкг/мл через 5 - 8 годин.
Показания
Місцеве лікування при м’язових або кістково-суглобових болях ревматичного або травматичного походження: забиті місця, вивихи, травматичні розтягнення, кривошия, болі в спині (люмбаго).
Противопоказания
Підвищена чутливість до компонентів препарату або до інших речовин, які близькі до них за хімічним складом.
Применение
Препарат призначається дорослим і дітям старше 12 років. Гель наносять тонким шаром на уражену ділянку 1 – 2 рази на добу, витискаючи з туби 3 – 5 см гелю або більше, залежно від розмірів ділянки, та обережно його втирають до повного всмоктування. Препарат слід застосовувати, як правило, не більше 10 діб.
Передозировка
Оскільки рівень кетопрофену в плазмі низький, можна виключити виникнення передозування.
Взаимодействие
Не відома.
Побочные действия
Є повідомлення про локалізовані шкірні реакції, що можуть виникнути за межами ділянки шкіри, на яку наноситься препарат, в окремих випадках вони можуть набувати тяжкого і генералізованого перебігу і виявлятися як еритема, печіння, свербіж, алергічні шкірні прояви, дерматит, контактна екзема, світлочутливі реакції, кропив’янка, утворення гнійників і пухирів. Повідомлялось про окремі випадки системних реакцій, як наприклад розлади функції нирок.
Дети, беременные, водители
В період вагітності годування груддю препарат слід призначати лише у випадку гострої потреби і застосовувати тільки під безпосереднім контролем лікаря. Рекомендується проводити регулярний контроль стану пацієнтів, які проходять курс лікування кумариновими засобами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортом або обслуговувати механізми.
Специальные указания
Особливості застосування. Тривале застосування препаратів місцевої дії може спричинювати виникнення симптомів підвищеної чутливості або місцеве подразнення. Не рекомендується застосовувати Фастум® гель на відкритих ранах або ушкоджених ділянках шкіри. Для попередження появи реакцій підвищеної чутливості або світлочутливості пацієнтам не рекомендується перебувати під дією прямого сонячного проміння або відвідувати солярій в період лікування і протягом 2 тижнів після застосування препарату.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище 30°С! Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 5 років.