Название
Фарматон капсули №60
Основные свойства, форма выпуска
Капсули. М’які желатинові капсули, гладкі, блискучі, з поздовжнім швом; темно-коричневі непрозорі з характерним, ледь відчутним запахом. Вміст капсули: жовта масляниста паста.
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діючі речовини: 1 капсула містить: стандартизованого екстракту женьшеню Panax G115 Фарматон (із кореня Panax ginseng C.A.Meyer) (4% гінзенозидів) 40 мг 2-диметиламіноетанолу гідрогентартрату 26 мг ретинолу пальмітату (вітамін А) 4000 МО тіаміну нітрату (вітамін В1) 2 мг рибофлавіну (вітамін В2) 2 мг піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 1 мг ціанокобаламіну (вітамін В12) 1 мкг кислоти аскорбінової (вітамін С) 60 мг ергокальциферолу (вітамін Д2) 400 МО альфа-токоферолу ацетату (вітамін Е) 10 мг нікотинаміду (вітамін РР) 15 мг кальцію пантотенату (вітамін В5) 10 мг рутозиду тригідрату 20 мг заліза (у вигляді заліза сульфату) 10 мг кальцію (у вигляді кальцію гідрофосфату) 90,3 мг фосфору (у вигляді кальцію гідрофосфату) 70 мг фтору (у вигляді кальцію фториду) 0,2 мг міді (у вигляді міді (ІІ) сульфату) 1 мг калію (у вигляді калію сульфату) 8 мг марганцю (у вигляді марганцю (ІІ) сульфату) 1 мг магнію (у вигляді магнію сульфату) 10 мг цинку (у вигляді цинку оксиду) 1 мг лецитину 50 мг лецитину соєвого 16 мг допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; кремнію діоксид колоїдний безводний; суміш воскова; олія рапсова; етилванілін; олія арахісова; желатин; гліцерин (85%); натрію пропілпарагідроксибензоат (Е 217); етилпарагідроксибензоат (Е 214); заліза оксид чорний (Е 172); заліза оксид червоний (Е 172).
Фармакотерапевтическая группа
Вітамінні препарати, інші комбінації. Код АТС А11J С.
Фармакологические свойства
До складу препарату ФАРМАТОН, капсули, входять вітаміни, мінерали та мікроелементи у кількості, що відповідає добовим потребам організму, та стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон. Стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон підвищує загальний рівень клітинної активності, що призводить до підвищення розумової та фізичної активності. Вітаміни, мінерали та мікроелементи коригують і запобігають порушенню клітинного метаболізму у випадках підвищеної потреби в них. Вітаміни групи В входять до складу ферментів, що каталізують ряд метаболічних процесів, зокрема вуглеводного, ліпідного, білкового обміну.
Краткие показания
Стани виснаження, наприклад спричинені стресом, втоми, відчуття слабкості, зниження концентрації та уваги, зниження розумових здібностей.
Показания
Застосування препарату рекомендовано у стані виснаження (наприклад, спричиненого стресом), за наявності втоми, відчуття слабкості, зниження уваги та пам’яті. При погано збалансованому або недостатньому харчуванні, наприклад, у людей літнього віку, або у зв’язку з елімінаційною дієтою, відсутністю апетиту, виснаженням у результаті гострого або хронічного захворювання, включаючи хірургічне лікування та період одужання.
Противопоказания
Підвищена чутливість до компонентів препарату, до сої або арахісу; порушення метаболізму кальцію (гіперкальціємія, гіперкальціурія); ниркова недостатність; хронічний гломерулонефрит; нефролітіаз; гіпервітаміноз А, Е, Д; непереносимість фруктози, галактози; одночасний прийом ретиноїдів або вітаміну Д; гемохроматоз; порушення метаболізму заліза та міді в організмі; саркоїдоз в анамнезі; активна форма туберкульозу легенів; тромбофлебіт; хронічна серцева недостатність; активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку). Дитячий вік до 12 років.
Применение
Препарат застосовують дорослим та дітям старше 12 років внутрішньо, по 1 капсулі на добу, під час сніданку. Капсулу слід ковтати цілою (не розжовувати), з невеликою кількістю води. У разі труднощів при ковтанні капсулу слід надрізати, видавити її вміст на ложку і проковтнути разом з варенням, медом або з якоюсь їжею. Тривалість лікування визначає лікар.
Передозировка
Характер токсичної дії препарату при значному передозуванні подібний до характеру дії жиророзчинних вітамінів А і Д. Довготривале добове застосування великої кількості (дорівнює 25 капсулам для вітаміну А та 5 капсулам для вітаміну Д) може спричинити появу таких симптомів хронічної токсичності, як блювання, головний біль, сонливість та діарея. Гострі симптоми спостерігаються тільки при дуже великих дозах. Загальна добова доза прийому заліза та цинку не повинна перевищувати 15 мг для обох мікроелементів.
Взаимодействие
У дослідженнях женьшень продемонстрував зниження дії антикоагулянтів. Перед початком застосування препарату ФАРМАТОН, капсули, пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо він приймає антикоагулянти або планує їх застосовувати. Одночасне довготривале застосування з іншими вітамінними препаратами може призвести до гіпервітамінозу. Вітамін А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нитрітами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів. При лікуванні сульфаніламідами слід уникати високих доз вітаміну С, щоб запобігти кристалурії. Всмоктування вітаміну С зменьшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Вітамін В6 послаблює дію леводопи.
Побочные действия
Препарат зазвичай добре переноситься, але у поодиноких випадках спостерігалися головний біль, запаморочення; з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль у шлунку, блювання та діарея; реакції гіперчутливості: висипання, свербіж. В осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, вітамінів групи В; кропив’янка, почервоніння шкіри, диспептичні розлади, відрижка, запор, збільшення секреції шлункового соку, підвищена збудливість, зниження/підвищення артеріального тиску, сонливість, пітливість, порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, гіперкальціємія, гіперкальціурія. При тривалому неконтрольованому застосуванні у великих дозах виникають подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія; транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази; порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. Відповідно до загальної медичної практики рішення про застосування препарату вагітними або жінками в період годування груддю повинен приймати лікар, виходячи з потреби організму жінки у вітамінах. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не відома. Пацієнтам слід враховувати можливість появи побічних ефектів: запаморочення, підвищеної збудливості, зниження/підвищення артеріального тиску, сонливості, порушення зору, що може небажано вплинути на здатність керувати автотранспортом та механічними пристроями. Діти. Застосовують дітям віком від 12 років.
Специальные указания
Препарат містить 26 мг лактози у рекомендованій максимальній добовій дозі, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат. Не приймати одночасно з іншими препаратами, що містять вітаміни та мінерали. З обережністю призначають пацієнтам із захворюваннями печінки, гострим нефритом, жовчокам’яною хворобою, хронічним панкреатитом.
Условия хранения
Зберігати у щільно закупореній пляшці в сухому та захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.