Название
Энап
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки по 10 мг № 20
Состав
еналаприлу малеату - 10.0 мг Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, натрію гідрокарбонат, тальк, магнію стеарат, заліза оксид
Фармакотерапевтическая группа
Засоби, що діють на ренін–ангіотензивну систему. Інгібітори АПФ.
Фармакологические свойства
Енап® знижує опір у судинах нирок,збільшує кровообіг у нирках, гломерулярну фільтрацію, виділення натрію та води,зберігає калій в організмі, попереджує розвиток гломерулосклерозу. Завдякицьому він підтримує та поліпшує функцію нирок і уповільнює розвиток хронічнихпрогресуючих захворювань нирок навіть у тих пацієнтів, у яких ще немаєгіпертензії. Після інфаркту міокарда еналаприл поліпшує метаболізм і зменшує частотуаритмії після реперфузії міокарда, зменшує гіпертрофію лівого шлуночка.Застосування еналаприлу після інфаркту міокарда може попередити порушенняфункції лівого шлуночка і розвиток серцевої недостатності. У хворих нагіпертензію та з хронічними цереброваскулярними захворюваннями Енап®також сприятливо впливає на мозковий кровообіг.
Показания
Артеріальна гіпертензія. Застійна серцева недостатность. Безсимптомна дисфункція лівогошлуночка.
Противопоказания
Підвищена чутливість доеналаприлу та інших інгібіторів АПФ; ангіоневротичний набряк в анамнезі;вагітність і лактація.
Применение
Дози призначаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта залежно від його стану. Таблетки треба приймати цілими, з невеликою кількістю води незалежно від приймання їжі. Не можна приймати дві дози одночасно.
Передозировка
Симптоми: артеріальна гіпотензія, нудота, підвищенесерцебиття, запаморочення. Лікування. При виникненнігіпотензії пацієнта необхідно перевести у горизонтальне положення, підійнятинижню частину тіла. У разі передозування пацієнту призначають промиванняшлунка, активоване вугілля. Необхідно контролювати у пацієнта артеріальнийтиск, дихання, концентрацію сечовини, креатиніну та калію у сироватці крові, атакож діурез. Для стабілізації артеріального тиску внутрішньовенно вводять 0,9%розчин натрію хлориду. Можливо застосування гемодіалізу.
Взаимодействие
Не рекомендується вживати алкогольні напоїпід час лікування Енапом®, оскільки алкоголь посилює активністьпрепарату щодо зниження кров’яного тиску. Одночасне застосування Енапу® здіуретиками або іншими ліками, які знижують артеріальний тиск, посилює ефективність цих ліків. Поєднане застосування Енапу® та серцевихглікозидів, бета-блокаторів, метилдопи, нітратів, антагоністів кальцію,гідралазину або празозину супроводжується помірним синергічним ефектом. Одночасне застосування Енапу® таспіронолактону, амілориду, триамтерену або препаратів калію може призвести догіперкаліємії, особливо у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю. Паралельне застосування Енапу® і ліків,які містять літій, може посилити побічні ефекти літію. Поєднане застосування Енапу® танестероїдних протизапальних засобів і аналгетиків може призводити до зменшення ефективності Енапу®та збільшення ризику порушення функції нирок та/або серцевої недостатності. Ліки, які містять циметидин, подовжують дію Енапу®. Певні типи мембранних фільтрів, які використовуютьсядля гемодіалізу або інших видів фільтрування крові (аферез) одночасно зприйомом Енапу®, можуть спричинити небажані реакції на зразокреакції гіперчутливості. Під час лікування гіперчутливості (десенсибілізація)до отрути ос і бджіл на фоні лікування Енапом® можуть спостерігатисьнебажані реакції гіперчутливості.
Побочные действия
З боку серцево-судинної системи:рідко – артеріальна гіпотензія (у тому числі ортостатична), різні порушеннясерцевого ритму, інфаркт міокарда, стенокардія. З боку центральної нервовоїсистеми: запаморочення, головний біль, втомлюваність, сонливість, безсоння,нервозність. З боку дихальної системи:бронхоспазм, сухий кашель, риніт, синусит, інфільтрат легенів, еозинофільнийпневмоніт, інфаркт легені, набряк легенів. З боку шлунково-кишкового тракту тапечінки: спастичний біль у шлунку, панкреатит, порушення функції печінки,холестатичний гепатит, жовтяниця, надчеревний біль, мелена, диспепсія, нудота,блювання, запор, сухість у роті, глосит, стоматит, втрата апетиту. З боку м’язової системи: м’язові спазми. Шкіра: ексфоліативний дерматит, токсичний епідермальний некроліз,синдром Стівенса-Джонсона, оперізувальний герпес, мультиформна еритема,кропив’янка, свербіж, фотосенсибілізація. З боку сечовидільної системи: ниркованедостатність, порушення функції нирок, олігурія, гінекомастія. З боку системи кровотворення: нейтропенія, тромбоцитопенії, анемія,агранулоцитоз,еозинофілія, зниження агрегації тромбоцитів.
Дети, беременные, водители
Ефективність і безпека, застосування Енапу®для лікування дітей ще не встановлені, тому дітям його не призначают Вагітні і жінки, які годують груддю, не повинні приймати Енап®. У деяких пацієнтів прийом Енапу® можепорушити здатність керувати автомобілем або, працювати з механізмами, особливо на початку лікування.
Условия хранения
Зберігати при температурі до 25оС в захищеному від вологи місці. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.