Название
ДИП РИЛИФ
Основные свойства, форма выпуска
прозорий гель із запахом ментолу
Состав
1 г гелю містить ібупрофену 50 мг, левоментолу 30 мг; допоміжні речовини: пропіленгліколь, карбомер, диізопропаноламін, етанол, вода.
Фармакотерапевтическая группа
Засоби для місцевого застосування, що використовуються при болю в суглобах і м’язах. Код АТС М02А А13.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Дип Риліф - комбінований препарат для зовнішнього застосування, що містить ібупрофен з ментолом природного походження. Ібупрофен, похідна сполука фенілпропіонової кислоти, є представником групи нестероїдних протизапальних препаратів, має знеболювальну, протизапальну дію, що зумовлена пригніченням простагландинсинтетази. Дія левоментолу, оптичного ізомеру ментолу, обумовлена рефлекторними реакціями, що пов’язані з подразненням чутливих нервових закінчень шкіри. Ментол стимулює ноцицептори шкіри. В результаті відбувається вивільнення пептидів, які мають судинорозширювальну дію, що справляє відволікальну, подразливу дію та полегшує біль. Фармакокінетика. Ібупрофен при місцевому застосуванні добре та швидко всмоктується через шкіру. В системний кровотік потрапляє у дуже незначній кількості. Максимальна концентрація ібупрофену в плазмі крові досягається через 2 години після застосування препарату і становить 0,6 мкг/мл. Величина абсорбції ібупрофену при місцевому застосуванні становить приблизно 5% від величини абсорбції при пероральному застосуванні.
Показания
Дип Риліф застосовують для полегшення болю та зменшення запалення при ревматичному, м’язовому та суглобовому болю різного походження, при болю у попереку, а також при набряках через пошкодження, розтягнення зв’язок і при спортивних травмах.
Противопоказания
Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості до ібупрофену, ацетилсаліцилової кислоти або до будь-якого компонента препарату; при астмі та якщо ацетилсаліцилова кислота або інші нестероїдні протизапальні засоби можуть спричинити напад астми; при вагітності або при можливості вагітності; матерям при годуванні немовля груддю; дітям до 14 років.
Применение
Тільки для зовнішнього застосування. Запаяний отвір туби необхідно проколоти шипом, що знаходиться у верхній зовнішній частині ковпачка. При кожному застосуванні використовуйте 1-4 см гелю з туби, що містить 50 г або 100 г гелю, та 4-10 см з туби, що містить 15 г гелю. Нанести гель на больову ділянку з подальшим легким втиранням до повного всмоктування. За необхідності застосовувати до 3 разів на добу, але не частіше, ніж через кожні 4 години. Тривалість застосування препарату – 2-3 тижні. На місце нанесення гелю не можна накладати пов'язку.
Передозировка
При місцевому застосуванні передозування малоймовірне. Симптоми, зумовлені дією ібупрофену: нудота, головний біль, сонливість, гіпотонія. Лікування симптоматичне. Показана корекція електролітного балансу.
Взаимодействие
При застосуванні разом з ацетилсаліциловою кислотою або іншими препаратами групи нестероїдних протизапальних засобів збільшується ризик появи побічних ефектів
Побочные действия
Можливі шкірні алергічні реакції: подразнення, свербіж, почервоніння та кропив’янка. З боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, диспепсія. При лікуванні ібупрофеном були відмічені такі реакції: а) неспецифічні алергічні реакції та анафілаксія, б) реакції підвищенної реактивності з боку дихальних шляхів, що включають астму, бронхоспазм і задишку, в) висипання, свербіж, кропив’янка, пурпура, ангіоневротичний набряк і рідко - пухирчастий дерматоз (включаючи епідермальний некроліз і мультиформну еритему).
Специальные указания
Пацієнтам з порушенням функції нирок Дип Риліф призначають з обережністю. Не можна наносити гель на губи, ніздрі, ділянки біля очей, статевих органів та анального отвору, а також на пошкоджену або подразнену шкіру. У випадку потрапляння гелю на вище перелічені ділянки необхідно негайно змити препарат великою кількістю чистої води. Після застосування гелю Дип Риліф необхідно завжди мити руки, якщо вони не є об’єктом лікування. При ковтанні препарату пацієнту необхідно негайно звернутися до лікаря або до найближчого пункту невідкладної допомоги. Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмам. Не встановлений.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.