Название
Инструкция по применению для Цефепим порошок для р-ра д/ин. по 1 г во флак. №1
Основные свойства, форма выпуска
Лікарська форма Порошок для розчину для ін’єкцій.Основні фізико-хімічні властивості порошок від білого до світло-жовтого кольору.
Категория назначения
За рецептом.
Состав
діюча речовина: cefepime; 1 флакон містить цефепіму (у вигляді цефепіму гідрохлориду) – 1,0 г; допоміжна речовина: L-аргінін.
Фармакотерапевтическая группа
Протимікробні засоби для системного застосування. b-лактамні антибіотики. Цефалоспорини четвертого покоління. Код АТХ J01D Е01.
Показания
Інфекції, збудники яких чутливі до цефепіму. Дорослі: септицемія; інтраабдомінальні інфекції, в тому числі перитоніт та інфекції жовчовивідних шляхів; інфекції шкіри та підшкірної клітковини; гінекологічні інфекції; інфекції дихальних шляхів, у тому числі пневмонія, бронхіт; профілактика післяопераційних ускладнень в інтраабдомінальній хірургії; емпірична терапія хворих із нейтропенічною гарячкою. Діти: пневмонія; інфекції сечовивідних шляхів, у тому числі пієлонефрит; інфекції шкіри та підшкірної клітковини; септицемія; емпірична терапія хворих із нейтропенічною гарячкою; бактеріальний менінгіт.
Противопоказания
Підвищена чутливість до антибіотиків групи цефалоспоринів або L-аргініну, пеніцилінів або інших b-лактамних антибіотиків.
Применение
еред застосуванням препарату слід зробити шкірну пробу на переносимість. Звичайне дозування для дорослих становить 1 г, що вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово з інтервалом у 12 годин. Звичайна тривалість лікування – 7-10 днів; тяжкі інфекції можуть потребувати більш тривалого лікування. Дозування і шлях уведення варіюють залежно від чутливості мікроорганізмів-збудників, ступеня тяжкості інфекції, а також функціонального стану нирок хворого. Рекомендації стосовно дозування препарату Цефепім для дорослих наведено в таблиці.
Передозировка
Симптоми. У випадках суттєвого перевищення рекомендованих доз, особливо у хворих з порушеною функцією нирок, посилюються прояви побічної дії. Симптоми передозування включають енцефалопатію, що супроводжується галюцинаціями, порушенням свідомості, ступором, комою, міоклонією, епілептоформними нападами, нейром’язовою збудженістю. Лікування. Необхідно припинити введення препарату, провести симптоматичну терапію. Застосування гемодіалізу прискорює видалення цефепіму з організму; перитонеальний діаліз малоефективний. Тяжкі алергійні реакції негайного типу потребують застосування адреналіну та інших форм інтенсивної терапії.
Взаимодействие
Можливі випадки підвищення активності пероральних антикоагулянтів у пацієнтів, які отримують цефалоспорини. Застосовуючи високі дози аміноглікозидів одночасно з препаратом Цефепім, слід уважно стежити за функцією нирок через потенційну нефротоксичність та ототоксичність аміноглікозидних антибіотиків. Нефротоксичність відзначалася після одночасного застосування інших цефалоспоринів з діуретиками, такими як фуросемід. Цефепім сумісний з такими розчинниками: вода для ін’єкцій, 0,9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій (з або без 5 % розчину глюкози); 5 і 10 % розчини глюкози для ін’єкцій; 1/6М розчин натрію лактату для ін’єкцій, розчин Рінгера лактату (з або без 5 % розчину глюкози), розчин лідокаїну гідрохлориду. Як і у випадках з іншими цефалоспоринами, відновлений розчин може набути жовто-бурштинового кольору, але це не означає втрату активності. Для уникнення можливої лікарської взаємодії з іншими препаратами 5 % розчин препарату (як і більшість інших b-лактамних антибіотиків) не вводять одночасно з розчинами метронідазолу, ванкоміцину, гентаміцину, тобраміцину сульфату і нетилміцину сульфату. У разі одночасного призначення Цефепіму із зазначеними препаратами кожен антибіотик вводять окремо.
Дети, беременные, водители
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами Вплив на здатність керувати автомобілем і використовувати механізми не вивчався, однак під час застосування препарату слід враховувати можливість побічних реакцій з боку нервової системи.Застосування у період вагітності або годування груддю Вагітність. Клінічних даних щодо застосування цефепіму жінкам у період вагітності недостатньо. Цефепім вагітним можна призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Період годування груддю. У малих концентраціях цефепім проникає у грудне молоко. Тому у разі призначення цефепіму годування груддю необхідно припинити. Діти Препарат застосовують дітям віком від 1 місяця.
Условия хранения
Термін придатності 2 роки. Умови зберігання Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.