Название
Бромгексин таблетки по 8 мг
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки. Таблетки рожевого кольору.
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
Діюча речовина: bromhexinе; 1 таблетка містить бромгексину гідрохлориду 8 мг; допоміжні речовини: лактоза, цукор, руберозум, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.
Фармакотерапевтическая группа
Муколітичні засоби. Код АТС R05C B02.
Фармакологические свойства
Бромгексин чинить муколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію. Зумовлює деполімеризацію мукопротеїнових і мукополісахаридних полімерних молекул (муколітичний ефект). Стимулює вироблення ендогенного сурфактанта, що забезпечує стабільність альвеолярних клітин у процесі дихання, їх захист від несприятливих чинників, покращує реологічні властивості бронхолегеневого секрету, сприяє його плину по епітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів. При застосуванні внутрішньо протягом 30 хвилин практично повністю (99 %) всмоктується. Біодоступність складає 80 % внаслідок ефекту «першого проходження» крізь печінку. У плазмі зв’язується з білками. Проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. У печінці підлягає деметилюванню та окисненню. Частина метаболітів, що утворюються, зберігає фармакологічну активність. Період напіввиведення – 1 година, проте термінальний період напіввиведення сягає 15 годин внаслідок повільної зворотної дифузії з тканин. Екскретується нирками. При тяжкій печінковій недостатності кліренс бромгексину знижується, а при хронічній нирковій недостатності порушується виділення його метаболітів. При багаторазовому застосуванні може кумулювати.
Показания
Гострі та хронічні захворювання бронхів і легенів, що супроводжуються порушенням утворення і відходження мокротиння.
Противопоказания
Гіперчутливість до компонентів препарату, вагітність (особливо в І триместрі), годування груддю. Дитячий вік до 6 років. Відносні протипоказання: виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, захворювання дихальної системи, перебіг яких супроводжується утворенням великої кількості рідкого мокротиння, порушення функцій нирок і печінки.
Применение
Препарат застосовують внутрішньо після їди, запиваючи великою кількістю рідини. Дорослі та підлітки старше 14 років: по 8-16 мг (1-2 таблетки) 3 рази на добу. Діти віком від 6 до 14 років, а також хворі з масою тіла менше 50 кг: по 8 мг (1 таблетка) 3 рази на добу. Тривалість лікування визначають індивідуально, відповідно до показань та динаміки розвитку захворювання, але вона не повинна перевищувати 4-5 діб без відповідної рекомендації лікаря. За наявності порушень функції нирок або тяжких захворювань печінки дозу препарату слід відповідно знизити.
Передозировка
Симптоми: диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея. Запаморочення, головний біль, атаксія, диплопія, метаболічний ацидоз, часте дихання. Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, за необхідності, призначити симптоматичну терапію. Через високий ступінь зв’язування з білками плазми, великого об’єму розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі.
Взаимодействие
Бромгексин можна призначати в комбінації з бронходилататорами, антибактеріальними препаратами, засобами, які застосовують у кардіології. Бромгексин не застосовують із засобами, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Не застосовують також одночасно з лікарськими засобами, що містять кодеїн, оскільки це перешкоджає відкашлюванню розрідженого мокротиння. Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (амоксицилін, еритроміцин, цефалексин, окситетрациклін), сульфаніламідних лікарських засобів у бронхіальний секрет у перші 4-5 днів протимікробної терапії.
Побочные действия
З боку органів травлення: біль в шлунку, диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея, загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, транзиторне збільшення активності амінотрансфераз у сироватці крові. З боку центральної нервової системи: головний біль (за типом мігрені), запаморочення, пропасниця. З боку шкіри: збільшене потовиділення. З боку дихальної системи: посилення кашлю, бронхоспазм, розлади дихання. З боку імунної системи: кропив’янка, шкірні висипання, шкірний свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла.
Дети, беременные, водители
Застосування в період вагітності або годування груддю. Препарат не застосовують у період вагітності. Під час лікування препаратом слід припинити годування груддю. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами. У період лікування препаратом слід утриматися від керування автотранспортом і роботи з іншими механізмами. Діти. Препарат у даній лікарській формі дітям віком до 6 років не застосовують. У дітей старше 6 років лікування рекомендується поєднувати з вібраційним масажем грудної клітки, що полегшує виведення секрету з бронхів.
Специальные указания
З обережністю застосовувати пацієнтам, які страждають на бронхіальну астму. При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію бромгексину. Препарат слід застосовувати з обережністю, якщо у хворого має місце порушення бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (первинна циліарна дискінезія). При виразковій хворобі шлунка, а також при показаннях на шлункову кровотечу в анамнезі Бромгексин слід застосовувати під контролем лікаря. При порушенні функції нирок і тяжких захворюваннях печінки препарат слід застосовувати з великою обережністю (подовжувати проміжки часу між прийомами ліків або зменшувати їх дозу). При гострій нирковій недостатності слід враховувати можливість накопичення у печінці метаболітів бромгексину. При тривалому застосуванні препарату рекомендується час від часу контролювати функцію печінки. При появі вперше будь-яких порушень з боку шкіри або слизових оболонок під час застосування бромгексину гідрохлориду слід негайно припинити застосування препарату (можливо, це початок розвитку таких тяжких ускладнень, як синдром Стівенса-Джонсона або синдром Лайєлла).
Условия хранения
Зберігати в сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності. 3 роки.