Название
АНТИГРИПІН
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки шипучі для дітей № 10 у пеналах, № 30 (6х5) у стрипах
Категория назначения
Умови відпуску. Без рецепта.
Состав
склад: 1 таблетка містить парацетамолу 250 мг, хлорфенаміну малеату 3 мг, кислоти аскорбінової 50 мг; допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, натрію карбонат, кислота лимонна, сорбіт (Е-420), натрію сахаринат, повідон, макрогол, кремнію діоксид, добавка фруктова ароматична «Червоні фрукти».
Фармакотерапевтическая группа
Анальгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02В Е51.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Парацетамол чинить анальгетичну та жарознижувальну дію, усуває головний біль та інші види болю, знижує підвищену температуру. Аскорбінова кислота (вітамін С) бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, підвищує опірність організму. Хлорфенамін – блокатор Н1-гістамінових рецепторів чинить протиалергічну дію, полегшує дихання через ніс, знижує відчуття закладеності носа, чхання, сльозотечу, свербіж та запалення очей. Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, при цьому максимальна концентрація парацетамолу у плазмі крові визначається протягом 30-60 хв. Затримка виведення парацетамолу та його метаболітів спостерігається при порушенні функції нирок і у хворих з хронічними захворюваннями печінки.
Показания
Симптоматичне лікування при грипі та застудних захворюваннях, зменшення вираженості головного болю, болю в м’язах та суглобах, болю в горлі, пазухах носа, ознобу, закладеності носа у дітей віком від 3 років.
Противопоказания
мПідвищена чутливість до парацетамолу, аскорбінової кислоти, хлорфенаміну або до іншого компонента препарату. Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту (у фазі загострення). Ниркова та/або печінкова недостатність, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, вроджені гіпербілірубінемії (синдроми Жільбера, Дубіна-Джонсона і Ротора), вірусний гепатит. Закритокутова глаукома. Гіперплазія передміхурової залози. Виражена анемія, лейкопенія. Дитячий вік до 3 років.
Применение
Застосовують внутрішньо. Дітям віком від 3 до 5 років – по ½ таблетки 2 рази на добу; дітям віком від 5 до 10 років – по 1 таблетці 2 рази на добу; дітям віком від 10 до 15 років – по 1 таблетці 2-3 рази на добу. Таблетку слід повністю розчинити у склянці (200 мл) теплої води (50-60 °С), отриманий розчин одразу випити. Препарат краще приймати у проміжках між прийомами їжі. Інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 4 год., у пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок – не менше 8 годин. Тривалість застосування препарату без консультації з лікарем: не більше 5 днів при призначенні як знеболювальний засіб і 3 дні – як жарознижувальний засіб.
Передозировка
Симптоми передозування препарату обумовлені речовинами, що входять до його складу. Клінічна картина гострого передозування парацетамолу розвивається протягом 6 - 14 год. після прийому препарату. Симптоми хронічного передозування проявляються через 2 - 4 доби після підвищення дози препарату. При тривалому застосуванні в дозах, що значно перевищують рекомендовані, підвищується вірогідність порушення функції печінки та нирок. Симптоми гострого передозування парацетамолу: діарея, зниження апетиту, нудота та блювання, дискомфорт у черевній порожнині та/або абдомінальний біль, підвищення потовиділення. Симптоми передозування хлорфенаміну: запаморочення, збудження, порушення сну, депресія, судоми. Лікування при передозуванні парацетамолу: госпіталізація, промивання шлунку, призначення метіоніну внутрішньо або внутрішньовенне введення N-ацетилцистеіну.
Взаимодействие
Зменшує терапевтичну дію нейролептиків - похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну та трициклічних антидепресантів. Антидепресанти, противопаркинсонічні засоби, антипсихотичні засоби (похідні фенотіазину) - підвищують ризик розвитку побічних ефектів (затримка сечі, сухість у роті, запор). Глюкокортикостероїди – збільшують ризик розвитку глаукоми. Індуктори мікросомального окиснення в печінці (фенітоїн, етонал, барбітурати, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти) збільшують продукцію гідроксилованих активних метаболітів, що обумовлює можливість розвитку тяжких інтоксикацій при невеликих передозуваннях. Інгібітори мікросомального окиснення (зокрема циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії. Одночасне застосування дифлунісалу підвищує концентрацію в плазмі крові парацетамолу на 50 %. Одночасне застосування барбітуратів знижує ефективність парацетамолу, підвищує виділення аскорбінової кислоти з сечею. Парацетамол зменшує ефект урикозуричних засобів. Етанол підсилює седативну дію антигістамінних препаратів. Етанол сприяє розвитку гострого панкреатиту.
Побочные действия
Препарат добре переноситься в рекомендованих дозах. В одиничних випадках можливі: з боку ЦНС: головний біль, відчуття втоми; з боку ШКТ: нудота, біль в епігастральній ділянці; з боку ендокринної системи: гіпоглікемія (аж до розвитку коми); з боку органів кровотворення: апластична анемія, гемолітична анемія (особливо у пацієнтів із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази); рідко – тромбоцитопенія, метглобінемія, панцитопенія, агранулоцитоз; з боку нирок: нефротоксична дія (інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз). алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке; інші: гіпервітаміноз, порушення обміну речовин, відчуття жару, сухість у роті, парез акомодації, затримка сечі, сонливість.
Дети, беременные, водители
Протипоказання. Дитячий вік до 3 років.
Специальные указания
Особливості застосування. Не слід застосовувати в один прийом із препаратами, що містять метоклопрамід, домперідон або колестирамін, оскільки посилюється абсорбція парацетамолу. При тривалому застосуванні необхідний контроль картини периферичної крові. Парацетамол і аскорбінова кислота можуть спотворювати показники лабораторних досліджень (кількісне визначення вмісту глюкози і сечової кислоти в плазмі крові, білірубіну, активності "печінкових" трансаміназ, лактатдегідрогінази). Призначення аскорбінової кислоти пацієнтам із швидко проліферуючими та інтенсивно метастазуючими пухлинами може прискорити перебіг процесу. У пацієнтів із підвищеним вмістом заліза в організмі слід застосовувати аскорбінову кислоту в мінімальних дозах.
Условия хранения
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25 ºС у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності . 3 роки. Умови відпуску. Без рецепта.