Название
Аміносол Нео Е 10% розчин д/інф. по 500 мл у флак. №1
Основные свойства, форма выпуска
Розчин для інфузій. прозорий безбарвний або блідо-жовтого кольору розчин; теоретична осмолярність – 1137 мосм/л; енергетична цінність – 1900 кДж /л (440 ккал/л); рН розчину – 5,7-6,3.
Категория назначения
За рецептом.
Состав
діючі речовини: 1000 мл розчину містять: L-ізолейцину 5,0 г, L-гістидину 3,0 г, L-лейцину 7,4 г, L-аланіну 15,0 г, L-валіну 6,2 г, Гліцину 14,0 г, L-лізину L-проліну 15,0 г, (у формі L-лізину кислоти L-яблучної 9,28 г, моноацетату 0,931 г) 6,6 г, натрію гліцерофосфату 9,453 г, L-метіоніну 4,3 г, кальцію хлориду 0,735 г, L-треоніну 4,4 г, магнію хлориду гексагідрату 1,017 г, L-фенілаланіну 5,1 г, калію гідроксиду 1,683 г. L-триптофану 2,0 г, L-аргініну 12,0 г, Загальний вміст амінокислот - 100 г/л, загальний вміст азоту – 16,4 г/л; Na+ - 60 ммоль/л, К+ - 30 ммоль/л, Ca2+ - 5 ммоль/л, Mg2+ - 5 ммоль/л, Cl- - 20 ммоль/л, ацетати - - 45 ммоль/л, малати - - 69,2 ммоль/л, гліцерофосфати - - 30 ммоль/л; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Фармакотерапевтическая группа
Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти. Код АТС В05В А01.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Комбінований препарат для парентерального харчування (часткового або повного). Розчин має збалансований склад амінокислот, містить вісім незамінних амінокислот, умовно замінні L-аргінін і L-гістидин, три замінні амінокислоти і електроліти. Всі амінокислоти знаходяться у L-формі, що забезпечує можливість їх прямої участі у біосинтезі білків. Фармакокінетика. Амінокислоти, що вводяться парентерально, досить широко розподіляються у тканинах організму. Використані у рамках повного парентерального харчування поряд з глюкозою і жирами (70/30 %), амінокислоти досягають збалансованої концентрації у крові через 3 години. Метаболізуються амінокислоти у всіх тканинах організму, використовуються в організмі у процесі синтезу білка і забезпечують енергетичні витрати організму. Затримка для незамінних амінокислот становить 99 % і більше, для замінних амінокислот – 97 % і більше. Невикористані амінокислоти піддаються дезамінації з утворенням сечовини, яка потім виводиться із сечею. При швидкому збільшенні концентрації амінокислот у крові вони можуть виводитися із сечею у незміненому вигляді, не встигаючи біотрансформуватися.
Показания
Парентеральне харчування (часткове або повне з додаванням жирових емульсій, електролітів і вуглеводів): - при неможливості ентерального харчування; - у тяжких випадках захворювань травних органів (обструкція шлунково-кишкового тракту, синдром мальабсорбції, запальні захворювання кишечнику, панкреатит, кишкові свищі); - при травмах; - при опіках; - при сепсисі; - при злоякісних захворюваннях; - при підготовці до операції та після оперативного втручання.
Противопоказания
- Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату; - вроджені патології метаболізму амінокислот; - метаболічний ацидоз; - тяжка ниркова і печінкова недостатність; - шок; - декомпенсована серцева недостатність; - гіпергідратація; - гіперкаліємія; - підвищений патологічний рівень у плазмі одного з електролітів у складі препарату; - гострий набряк легенів; - вагітність або період годування груддю; - дитячий вік до 18 років.
Применение
Аміносол® Нео Е 10 % застосовують у вигляді внутрішньовенної інфузії через одну з центральних вен. Дозування є індивідуальним залежно від ступеня метаболічного порушення і потреб організму в амінокислотах. Maксимaльнa дoпустимa швидкість введення для дорослих - 1 мл/кг маси тіла/годину, a мaксимaльнa дoпустимa добова дoзa для дорослих становить 20 мл/кг маси тіла. Для людини з масою тіла 70 кг мaксимaльнa добова дoзa становить 1400 мл, a рeкoмeндована швидкість ввeдeння - 20-35 крaпeль/хвилину. Дoзування при пeчінковій нeдoстaтності: пaцієнти з пeчінкoвою нeдoстaтністю нe пeрeнoсять підвищену кількість aмінoкислoт, тoму їхні пoтрeби в білкaх становлять 0,8-1,1 г/кг маси тіла/добу. Дoзування при нирковій нeдoстaтності: пацієнтам з нирковою недостатністю, які не перебувають на діалізі, рекомендована денна потреба протеїнів складає 0,6-1,0 г/кг. Для пацієнтів, які перебувають на діалізі, залежно від ступеня гіперметаболізму, рекомендована доза складає 1,2- 2,7 г/кг/добу.
Передозировка
При передозуванні препарату може виникнути перевантаження серцево-судинної системи в об′ємному вираженні, що може розвинутись у гостру недостатність лівого шлуночка та набряк легенів, або гіперамоніємію та печінкову енцефалопатію, особливо у пацієнтів з ураженням печінки або функції нирок. Специфічного антидоту не існує, першочерговим є припинення подальшого введення препарату та заходи симптоматичного лікування. При передозуванні розчином для інфузій Аміносол® Нео Е 10 % або при введенні препарату з великою швидкістю можуть виникнути такі побічні реакції: нудота, блювання, потовиділення, пропасниця та тахікардія. Ці побічні реакції є зворотними і зникають після припинення застосування препарату або після зниження швидкості інфузії. У випадку швидкого введення Аміносолу® Нео Е 10 %, розчину для інфузій може виникнути надлишок води та електролітів, порушення компонентів плазми (гіперкаліємія). При введенні Аміносолу® Нео Е 10 %, розчину для інфузій у центральну вену через катетер, у місці введення голки може бути ушкодження з подальшою геморагією та бактеріальним або грибковим тромбофлебітом.
Взаимодействие
Не рекомендують неконтрольоване додавання інших лікарських засобів до розчину Аміносол® Нео Е 10 %. Далі наводиться перелік лікарських засобів, з якими допускається змішування: - антибіотики: амікацин, ампіцилін, цефотаксим, цефтриаксон, доксициклін, еритроміцин, гентаміцин, хлорамфенікол, кліндаміцин, нетилміцин, пеніцилін, піперацилін, тетрациклін, тобраміцин і ванкоміцин; - інші препарати: амінофілін, циклофосфамід, циметидин, цитарабін, дигоксин, допамін, фамотидин, фітоменадіон, фторурацил, фолієва кислота, фуросемід, гепарин, хлорпромазин, інсулін, кальцію глюконат, лідокаїн, метилдопа, метилпреднізолон, метоклопрамід, метотрексат, морфін, нізатидин, норадреналін, пропранол, ранітидин і рибофлавін. Несумісність. Не рекомендують неконтрольоване додавання інших лікарських засобів до розчину Аміносол ® Нео Е 10 %. Далі наводиться перелік лікарських засобів, з якими допускається змішування: - антибіотики: амікацин, ампіцилін, цефотаксим, цефтриаксон, доксициклін, еритроміцин, гентаміцин, хлорамфенікол, кліндаміцин, нетилміцин, пеніцилін, піперацилін, тетрациклін, тобраміцин і ванкоміцин; - інші препарати: амінофілін, циклофосфамід, циметидин, цитарабін, дигоксин, допамін, фамотидин, фітоменадіон, фторурацил, фолієва кислота, фуросемід, гепарин, хлорпромазин, інсулін, кальцію глюконат, лідокаїн, метилдопа, метилпреднізолон, метоклопрамід, метотрексат, морфін, нізатидин, норадреналін, пропранол, ранітидин і рибофлавін.
Побочные действия
При дотриманні режиму введення побічні явища не відзначалися. У результаті введення препарату зі швидкістю більшою, ніж допустима, може виникнути: нудота, блювання, підвищене потовиділення, пропасниця і тахікардія. Ці прояви зворотні і зникають після припинення введення препарату або скорочення часу і швидкості введення. Завелика швидкість ввeдeння прeпaрaту Аміносол® Нео Е 10 % мoжe спричинити збільшення кількості води і порушення електролітного складу плазми (гіпeркaліємія). При введенні препарату Аміносол® Нео Е 10 % за допомогою катетера через центральну вену при пункції може виникнути пошкодження вени з подальшою кровотечею і тромбофлебітом. Аміносол® Нео Е 10 % може спричинити підвищення дефіциту фолатів в організмі, через що під час інфузійної терапії потрібне щоденне застосування фолієвої кислоти.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат не застосовують. Діти. Ефективність та безпека застосування препарату дітям вивчені недостатньо, тому препарат не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Аміносол ® Нео Е 10 % не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Специальные указания
Особливості застосування. Необхідно постійно контролювати кислотно-лужний і електролітний баланс, баланс рідини в організмі і стан функції нирок. При наявності гіпонатріємії при призначенні цього розчину слід звернути увагу на рівень натрію у крові. Введення препарату у великих кількостях мoжe спричинити гіпeркaліємію, oсoбливо у хворих на цукровий діабет. Тому хворим, які перебувають у стані стресу, і хворим на цукровий діабет як 1-го, так і 2-го типу при застосуванні даного розчину призначають невеликі дози інсуліну. Слід приділити особливу увагу при введенні препарату в наступних випадках: пацієнтам, яким застосування розчинів обмежене при різних захворюваннях (Аміносол® Нео Е 10 %, розчин для інфузій треба вводити у кількості 1-2 літри на день), при сепсисі, ессенціальній гіпертензії, цукровому діабеті, гіпертермії, захворюваннях печінки різної етіології. При введенні великої кількості амінокислот може розвинутися печінкова кома. При додаванні стандартного парентерального харчування необхідно звернути увагу на його сумісність із препаратом. Застосовувати тільки прозорий розчин з непошкодженого флакона!
Условия хранения
Термін придатності. 2 роки. Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей, захищеному від світла місці.