Название
АМБРОБЕНЕ
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки по 30 мг № 20 Білі круглі, двоопуклі таблетки з рискою для розлому на одному боці.
Состав
діючі речовини: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний.
Фармакотерапевтическая группа
Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06.
Фармакологические свойства
Амбробене таблетки по 30 мг - це препарат, що має бронхосекретолітичну та секретомоторну (відхаркувальну) дії. Амбробене нормалізує порушення бронхолегеневої секреції, покращує реологічні показники мокротиння, зменшує його в’язкість та полегшує відходження мокротиння з бронхів. Фармакокінетика. Після перорального застосування таблетки Амбробене практично повністю абсорбуються зі шлунково-кишкового тракту. Дія починається через 30 хвилин та триває протягом 6-12 годин.
Показания
Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що пов'язані з порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.
Противопоказания
Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що пов'язані з порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.
Применение
Амбробене таблетки по 30 мг приймають внутрішньо після їжі з достатньою кількістю теплої рідини (наприклад: чай або бульйон). Дорослі та діти від 12 років: у перші 3 дні по 1 таблетці 3 рази на добу (еквівалентно 30 мг амброксолу гідрохлориду 3 рази на добу). Далі – по 1 таблетці 2 рази на добу (еквівалентно 30 мг амброксолу гідрохлориду 2 рази на добу). Дітям до 12 років рекомендовано застосовувати Амбробене сироп. Тривалість лікування залежить від особливостей перебігу захворювання. Не рекомендується приймати Амбробене таблетки по 30 мг без призначення лікаря понад 4–5 днів. При порушеннях функції нирок і тяжких захворюваннях печінки препарат можна приймати тільки під наглядом лікаря. У цьому випадку рекомендується зменшувати дозу та збільшувати час між прийомами препарату.
Передозировка
Симптоми передозування: при передозуванні амброксолу значних симптомів інтоксикації не спостерігається. Незначне збудження та діарея. Амброксол добре переноситься при парентеральному застосуванні в дозі 15 мг/кг/добу та при пероральному застосуванні в дозі до 25 мг/кг/добу. У випадку перевищення зазначених доз можуть спостерігатися слинотеча, нудота, блювання та падіння кров’яного тиску. У випадку передозування показана симптоматична терапія. Екстремальні заходи, такі як викликання блювання, промивання шлунка, слід застосовувати лише у разі значного передозування.
Взаимодействие
Амбробене таблетки по 30 мг не рекомендують приймати разом із засобами, що мають протикашльову активність (наприклад, кодеїном), бо це призведе до утруднення виведення мокротиння з бронхів на фоні зменшення кашлю. Застосування таблеток по 30 мг у поєднанні з антибіотиками (з амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) може поліпшити надходження антибіотиків до легеневих тканин. Така взаємодія з доксицикліном широко використовується з терапевтичною метою.
Побочные действия
Препарат звичайно добре переноситься. Рідко (≥ 0,1 % – < 1 %) можуть спостерігатися прояви алергічних реакцій (шкірний висип, набряк обличчя, задишка, свербіж), ринорея. Є окремі повідомлення (< 0,01 %) про анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок. З боку шлунково-кишкового тракту: Рідко (≥ 0,1 % – < 1 %) спостерігаються прояви диспепсії: шлунковий дискомфорт, пронос, нудота, блювання. У поодиноких випадках можуть спостерігатися прояви алергічних реакцій (шкірний висип). Є повідомлення, що в окремих випадках спостерігались алергічні контактні дерматити та анафілактичний шок. Були окремі повідомлення про такі реакції, як синром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, що асоціювалися із застосуванням амброксолу. При появі шкірних реакцій або реакцій на слизових оболонках хворому слід припинити застосування препарату та терміново звернутися до лікаря.
Дети, беременные, водители
Застосування під час вагітності та годування груддю. Не рекомендується застосування препарату у І триместр вагітності. Незважаючи на відсутність на сьогодні достовірних даних щодо негативного впливу амброксолу на плід і немовля, застосування Амбробене таблеток у II та III триместрах вагітності та в період годування груддю можливе після ретельного аналізу співвідношення користь/ризик. Застосуванням в період годування груддю можливе також тільки після ретельного аналізу співвідношення користь/ризик. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Діти. Якщо у дитини є проблеми з ковтанням таблеток, рекомендується застосовувати інші лікарські форми амброксолу (Амбробене сироп, розчин)
Специальные указания
Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній пачці. Категорія відпуску. Без рецепта. Особливі застереження. У пацієнтів з бронхомоторними розладами та із значною кількістю слизу Амбробене необхідно застосовувати з обережністю через ризик закупорювання бронхів слизом. У пацієнтів з послабленою функцією нирок та тяжких захворюваннях печінки Амбробене слід приймати тільки під наглядом лікаря (при подовженні терміну лікування або при підвищенні дози препарату). У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю можливе накопичення метаболітів амброксолу в печінці. Пацієнтам із спадковою гіперчутливістю до фруктози, галактози, недостатністю лактази або з порушенням всмоктування глюкози-галактози не рекомендується застосовувати Амбробене.
Условия хранения
Термін придатності. 5 років. Зберігати в недоступному для дітей місці. Лікарський засіб спеціальних умов зберігання не потребує.