Склад
10 мл (1 пакетик) суспензії містять:
Діючі речовини:
Алюмінію гідроксид гель - 4,36 г в перерахунку на Al2О3 - 436 мг
Магнію гідроксид насту - 700 мг в перерахунку на MgO - 150 мг
Допоміжні речовини:
Водню пероксиду розчин 30% - 0,82 мг,
сорбітол - 1602,300 мг,
гіетеллоза - 21,80 мг,
метилпарагідроксибензоат - 21,80 мг,
пропілпарагидроксибензоат - 2,726 мг,
бутілпарагідроксібензоат - 2,726 мг,
натрію сахарінатадігідрат - 1,636 мг,
пропіленгліколь - 654,00 мг,
макрогол 4000 - 436,00 мг,
лимона масло - 3,27 мг,
етанол 96% - 196,20 мг,
вода очищена до 10 мл.
Фармакологічна дія
Фармакотерапевтична група
антацидний засіб
Фармакодинаміка
Алмагель- лікарський засіб, що представляє собою збалансовану комбінацію алгелдрат (алюмінію гідроксиду) і магнію гідроксиду. Він нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, знижує активність пепсину, що призводить до зменшення перетравлює активності шлункового соку.
Надає обволікаючу, адсорбуючу дію. Захищає слизову оболонку шлунка за рахунок стимулювання синтезу простагландинів (цитопротективное дію). Це оберігає слизову оболонку від запальних та ерозивно-геморагічних уражень в результаті застосування дратівливих і ульцерогенна агентів, таких як етиловий спирт і нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, індометацин, диклофенак, аспірин, ацетилсаліцилова кислота, кортикостероїдні препарати). Терапевтичний ефект після прийому препарату настає через 3-5 хвилин.
Тривалість дії залежить від швидкості випорожнення шлунка. При прийомі натщесерце дія триває до 60 хвилин. При прийомі через годину після прийому їжі антацидний дію може тривати до 3 годин. Не викликає вторинну гіперсекреція шлункового соку.
Фармакокінетика
Алгелдрат
Всмоктування - резорбируются невеликі кількості препарату, які практично не змінюють концентрацію солей алюмінію в крові.
Розподіл - немає.
Метаболізм - немає.
Виведення - виводиться через кишечник. магнію гідроксид
Всмоктування - іони магнію резорбируются в близько 10% прийнятої дози і не змінюють концентрації іонів магнію в крові.
Розподіл - зазвичай локально.
Метаболізм - немає.
Виведення - виводиться через кишечник.
Показання лікування
• Гострий гастрит; хронічний гастрит з підвищеною і нормальною секреторною функцією шлунка (у фазі загострення); гострий дуоденіт, ентерит, коліт;
• виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у фазі загострення);
• грижа стравохідного отвору діафрагми, гастроезофагеальний рефлюкс, рефлюкс-езофагіт, дуоденогастральногорефлюкс;
• симптоматичні виразки шлунково-кишкового тракту різного генезу; ерозії слизової оболонки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту;
• гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту;
• печія і болі в епігастрії після погрішностей в харчуванні, надмірного вживання етанолу, нікотину, кави, прийому лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.
• Профілактика шлункових і дуоденальних порушень
• зменшення подразнюючої і ульцерогенної дії, пов'язаного з прийомом лікарських препаратів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.
Протипоказання
• Гіперчутливість до діючої або до будь-якого допоміжної речовини, що входить до складу препарату.
• Важка форма ниркової недостатності (через небезпеку розвитку гіпермагніємії і алюмінієвої інтоксикації).
• Вагітність.
• Гипофосфатемия.
• Дитячий вік до 10 років.
• Вроджена непереносимість фруктози (містить сорбіт).
Побічні дії
Алмагель може викликати запор, який проходить після зменшення дози.
У рідкісних випадках спостерігаються нудота, блювота, спазм шлунка, зміна смакових відчуттів, алергічні реакції і гіпермагніємія (підвищення рівня магнію в, крові).
При тривалому прийомі препарату хворими з нирковою недостатністю і на діалізі можливі зміни настрою та розумової активності;
При тривалому прийомі високих доз препарату поряд з дефіцитом фосфору в їжі, можливо - виникнення остеомаляції.
Взаємодія
Може абсорбувати деякі лікарські засоби, зменшуючи таким чином їх всмоктування, тому при одночасному прийомі інших лікарських засобів, їх необхідно приймати за 1-2 години до або після прийому Алмагеля.
Алмагель зменшує кислотність шлункового соку, і це може вплинути на дію великого числа лікарських засобів при одночасному прийомі.
Алмагель знижує ефект блокаторів гістамінових Н2-рецепторів (циметидин, ранітидин, фамотидин), серцевих глікозидів, солей заліза, препаратів літію, хінідину, мексилетину, фенотіазинових препаратів, антибіотиків тетрациклінового ряду, ципрофлоксацину, ізоніазиду і кетоконазолу.
При одночасному прийомі кишковорозчинних препаратів підвищений pH шлункового соку може привести до прискореного порушення юс оболонки і викликати подразнення шлунка і дванадцятипалої кишки.
Алмагель може вплинути на результати деяких лабораторних і функціональних досліджень та тестів: він знижує рівень шлункової секреції при визначенні її кислотності; змінює результати тестів з використанням техніці (ТС₉₉), наприклад сцинтиграфія кісток і деякі тести для дослідження стравоходу, підвищує сироватковий рівень фосфору, значення pH сироватки і сечі.
Як приймати, курс прийому і дозування лікування
Дорослим і дітям старше 15 років
За 5-10 мл (1-2 мірні ложки) або 1 пакетик 3-4 рази на день. При необхідності разову дозу можна збільшити до 15 мл (3 мірні ложки). Дітям від 10 до 15 років Застосовують в дозі, яка дорівнює половині дози для дорослих - по 1 мірній ложці 2-4 рази на день або по 2 мірні ложки 1-2 рази на день або по 1 пакетику 1-2 рази на день.
Препарат приймають через 45-60 хвилин після прийому їжі і ввечері перед сном.
Після досягнення терапевтичного ефекту добову дозу зменшують до 5 мл (1 мірна ложка) 3-4 рази на добу або по 1 пакетику 1-2 рази на добу протягом 15-20 днів.
Не рекомендується прийом рідин протягом 15 хвилин після прийому препарату Алмагель.
Перед застосуванням суспензію необхідно ретельно гомогенізувати, струшуючи флакон або розминаючи і струшуючи пакетик.
Для профілактики
За 5-15 мл (1-3 мірні ложки) або 1 пакетик за 15 хвилин до прийому препаратів з подразнюють.
Передозування
При одноразовому перевищенні дози спостерігаються інші ознаки передозування крім запору, метеоризму, відчуття металевого смаку в роті.
При тривалому прийомі високих доз можливі утворення каменів в нирках, поява важких запорів, легка сонливість, гіпермагніємія. Можуть спостерігатися також ознаки метаболічного алкалозу: зміна настрою або розумової активності, оніміння або біль в м'язах, дратівливість і швидка стомлюваність, уповільнення дихання, неприємні смакові відчуття.
У цих випадках необхідно відразу вжити заходів по швидкому виведенню препарату з організму - промивання шлунка, стимуляція блювання, призначення активованого вугілля.
Спеціальні вказівки
Не рекомендується застосування препарату у хворих з важким замком; при болю в шлунку неясного походження і при підозрі на гострий апендицит; при наявності виразкового коліту, дивертикулеза, колостомії або ілеостоміі; при хронічній діареї; гострому геморої; при зміні кислотно-лужної рівноваги в організмі, а також при наявності метаболічного алкалозу; при цирозі печінки; тяжкої серцевої недостатності; при токсикозі вагітних; при порушеннях функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл / хв, через небезпеку розвитку гіпермагніємії і алюмінієвої інтоксикації).
При тривалому прийомі препарату (більше 20 днів) необхідний регулярний лікарський, контроль сироваткового-рівня магнію при лікуванні хворих з нирковою недостатністю. Препарат не містить цукру, що дозволяє приймати його хворим на цукровий діабет. Препарат містить сорбітол, який протипоказаний при уродженій непереносимості фруктози. Вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами: Алмагель не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.
При прийомі в рекомендованої добової дозі міститься в препараті етиловий спирт не впливає на здатність керувати автомобілем.
Форма випуску
Суспензія для прийому всередину.
Умови зберігання
Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Умови відпуску
Без рецепта