Название
ВІТРУМ® ФОЛІКУМ
Основные свойства, форма выпуска
круглі двоопуклi таблетки, вкриті оболонкою білого або майже білого кольору;
Состав
1 таблетка містить: фолієвої кислоти 400 мкг;
Фармакотерапевтическая группа
Антианемічні засоби. Код АТС В03ВВ01.
Фармакологические свойства
Фолієва кислота (N- (4-(((2-аміно-1,4 дигідро 4 оксо 6 еридиніл)метил)аміно)бензоїл)L-глутамова кислота) відноситься до вітамінів групи В. Відіграє важливу роль у синтезі нуклеїнових ксилот і перетворення замінних амінокислот. Стимулює гемопоез, лейкопоез, тромбоцитопоез, сприяє живленню і регенерації ушкоджених тканин. Дефіцит фолієвої кислоти може викликати мегалобластну анемію. Потреба у фолієвій кислоті підвищується в період вагітності внаслідок формування і розвитку ембріона і швидкого росту плоду. При вагітності виконує захисну функцію по відношенню до впливу тератогенних і ушкоджуючих плід факторів. Дефіцит фолієвої кислоти пригнічує біосинтез амінокислот, нуклеїнових кислот, порушує синтез білків, жирів і утворення мієліну. Застосування фолієвої кислоти попереджує виникнення дефектів нервової трубки плода, а саме - spina bifida. Нервова трубка закривається приблизно на 24 - 27-й день вагітності, тому профілактична дія фолієвої кислоти триває від зачаття до кінця І триместру вагітності. Фолієва кислота в організмі (переважно у печінці) в присутності вітамінів В12, С і Н (біотину) відновлюється до тетрагідрофолієвої (фолеїнової, фолінієвої, фолінової) кислоти, яка є кофактором ряду ферментів, що беруть участь в транспорті одновуглецевих залишків (метильної групи, формілу, оксиметилу, метилену та ін.). Останні необхідні для синтезу вуглеводного скелета пуринових і піримідинових основ (головних компонентів нуклеїнових кислот), білків, окремих амінокислот. В результаті активується поділ клітин і регенеративні процеси.
Показания
Лікування і профілактика анемічних станів під час вагітності та лактації. Для профілактики розвитку дефектів нервової трубки у плода під час вагітності.
Противопоказания
Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Применение
Для профілактики дефіциту фолієвої кислоти в організмі призначають по 400 мкг на добу протягом 20-30 днів. Жінкам, які планують вагітність, призначають по 400 мкг на добу. Приймання препарату рекомендується розпочинати до зачаття і продовжувати протягом І триместру вагітності. Жінкам, які раніше застосовували контрацептивні засоби, при плануванні вагітності призначають по 400 – 800 мкг на добу. Прийом препарату рекомендується розпочинати за 3 місяці до припустимого зачаття і продовжувати протягом І триместру вагітності. Вагітним жінкам призначають по 400 – 800 мкг на добу протягом І триместру вагітності.
Передозировка
Випадки передозування препарату не відзначені. В дозі вище 15 мг на добу можуть спостерігатися алергічні реакції.
Взаимодействие
При одночасному застосуванні з хлорамфеніколом, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами всмоктування фолієвої кислоти знижується. При сумісному прийманні фолієва кислота знижує ефект фенітоїну, примідону, ПАСК, сульфазоліну, гормональних контрацептивів для орального застосування, хлорамфеніколу. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.
Побочные действия
Рідко: алергічні реакції, шкірний висип, свербіж, лихоманка.
Специальные указания
При злоякісній анемії фолієву кислоту слід приймати тільки сумісно з ціанокобаламіном, оскільки фолієва килота, стимулюючи гемопоез, не попереджає неврологічних ускладнень (в т.ч. фунікулярного мієлозу). Довготривале застосування фолієвої кислоти (особливо в високих дозах) не рекомендується через ризик зниження концентрації в крові ціанокобаламіну. Не слід призначати при мегалобластній анемії, яка виникла внаслідок дефіциту вітаміну В12.
Условия хранения
Зберігати при температурі до 30 0С в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки. Упаковка. По 30 таблеток в блістері; по 1 або 2, або 3 блістери в картонній коробці.