Название
ВАЗИЛІП®
Основные свойства, форма выпуска
Форма випуску: Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг № 14 (7х2), № 28 (7х4) основні фізико-хімічні властивості: 10 мг і 20 мг - круглі, трохидвоопуклі білі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, зі скошеним боком; 40 мг - круглі, трохи двоопуклі білі таблетки, вкритіплівковою оболонкою, зі скошеним боком та з насічкою з одного боку;
Категория назначения
Состав
1 таблетка містить 10 мг, 20 мг або 40 мг симвастатину; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль попередньожелатинізований, гідроксіанізол бутильований, кислота лимонна безводна, кислотааскорбінова, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат,гіпромелоза, тальк, пропіленгліколь, титану діоксид.
Фармакотерапевтическая группа
Гіполіпідемічні засоби. ІнгібіториГМГ-КоА- редуктази. Препарати, що знижують концентрацію холестерину татригліцеридів у сироватці крові. Код АТС С10А А01.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Симвастатин є засобом, що знижуєрівень холестерину. Він є інгібітором гідроксиметилглутарил-КоА-редуктази –ферменту, який бере участь у синтезі холестерину в печінці. Симвастатин знижуєконцентрацію загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької густини(ЛПНГ) та тригліцеридів у плазмі крові. При цьому знижується також концентраціяхолестерину ліпопротеїдів дуже низької густини (ЛПДНГ), тоді як концентраціяхолестерину ліпопротеїдів високої гистини (ЛПВГ) помірно підвищується. Крімцього, симвастатин має ряд інших позитивних ефектів, зокрема покращує функціюендотелію кровоносних судин; має антиоксидантну дію, а також пригнічуєпроліферацію та міграцію клітин при атеросклеротичному процесі. Фармакокінетика. Симвастатин у формі неактивного лактону всмоктується зшлунково-кишкового тракту від 61 до 85 % і перетворюється в печінці на активнутерапевтичну форму. Під час першого проходження через печінку понад 79 %абсорбованого препарату затримується в ній і метаболізується. Максимальнаконцентрація активних метаболітів досягається через 1,1 – 3 години післявведення препарату. Після всмоктування відбувається гідроліз симвастатину впечінці з утворенням активної бета-гідроксикислої форми. Зв’язування з білкамиплазми становить 98 %. Препарат і його активні метаболіти знаходяться восновному у печінці, яка є основним місцем прояву їх активності. Напівперіодвиведення (t1/2) основного активного метаболіту становить 1,9години, а загальний кліренс з організму – 31,8 л/год. Близько 60 % препаратувиводиться з калом (препарат, який не всмоктався, а також його метаболіти ужовчі) і 13 % - із сечею (неактивні метаболіти). Терапевтичний ефект досягається через 4 – 6 тижнів лікування.
Показания
1. Ішемічна хвороба серця. Вторинна профілактика ішемічної хвороби серця ( занаявності підвищених показників ліпідного обміну – загального холестерину тахолестерину ЛПНГ). Ішемічна хвороба серця за наявності високого ризикурозвитку серцево-судинних ускладнень (інсульт або транзиторний ішемічнийнапад). Препарат знижує рівень загального холестерину та холестерину ЛПНГ ухворих на ішемічну хворобу серця і таким чином уповільнює прогресуваннякоронарного атеросклерозу, зменшує ризик інфаркту міокарду та смертність у цихпацієнтів. Знижує ризик ускладнень після проведення коронарної реваскуляризації(аортокоронарне шунтування і черезшкірна транслюмінальна ангіопластика) 2. Гіперліпідемія Вазиліп® регулює концентрацію у сироватці крові загального холестерину,холестерину ліпопротеїдів низької густини, холестерину ліпопротеїдів високоїгустини та тригліцеридів у пацієнтів з первинною гіперліпідемією (типи IIa іIIb), включаючи полігенну гіперхолестеринемію, гетерозиготну спадковугіперхолестеринемію та змішану гіперліпідемію. Вазиліп® також може застосовуватись для зниження високого рівнязагального холестерину та холестерину ліпопротеїдів низької густини у пацієнтівз гомозиготною спадковою гіперхолестеринемією.
Противопоказания
Гіперчутливість до будь-якого складового компонентапрепарату; захворювання печінки в активній фазі; стійке підвищення рівнятрансаміназ у сироватці крові невідомого генезу; вагітність і лактація;порфірія.
Применение
Для лікування гіперхолестеринеміїрекомендована доза симвастатину становить від 10 до 80 мг на добу щоденно, увигляді однієї дози ввечері. Час введення препарату не залежить від прийому їжіввечері. Рекомендована початкова доза – 10 мг на добу. Максимальна добова дозастановить 80 мг. Дозу можна змінювати поступово, лише після 4 тижнів лікуванняпопередньою дозою. Для пацієнтів з гомозиготноюспадковою гіперхолестеринемією рекомендована добова доза симвастатину становить40 мг один раз ввечері або 80 мг в три прийоми (по 20 мг вранці, в обід і ввечері). Для лікування пацієнтів з ішемічноюхворобою серця доза симвастатину становить від 20 до 40 мг на добу.Рекомендована початкова доза – 20 мг на добу. Збільшення дози відбувається таксамо, як і при лікуванні гіперліпідемії. Для пацієнтів похилого віку іпацієнтів з незначною або помірною нирковою недостатністю не потрібно змінюватидозу. Для лікування пацієнтів із вираженою нирковою недостатністю (кліренскреатиніну менше 30 мл/хв) дози вище 10 мг можна застосовувати лише у крайніхвипадках і під ретельним медичним наглядом. Для пацієнтів з трансплантатом, які приймають циклоспорин,рекомендованою добовою дозою симвастатину є 10 мг, проте підвищувати дозу такимхворим не рекомендують.
Передозировка
Описано декілька випадків передозуваннясимвастатину, проте у таких пацієнтів не спостерігали жодних серйозних порушеньабо наслідків. При передозуванні симвастатину треба проводити звичайні длятаких випадків заходи (промивання шлунка, призначення активованого вугілля,контроль життєвих функцій). Крім того необхідно контролювати функцію печінки танирок, а також рівень креатинкінази у сироватці крові. Припояві міопатії з подальшим рабдоміолізом і гострою нирковою недостатністюзастосування препарату слід негайно припинити, за необхідності провестигемодіаліз.
Взаимодействие
Застосуваня симвастатинуодночасно з циклоспорином, фібратами, нікотиновою кислотою, ніацином,еритроміцином, кларитроміцином, кетоконазолом, ітраконазолом та нефазодономможе зумовити виникнення міопатій з рабдоміолізом та нирковою недостатністю. Ціпрепарати є інгібіторами ферменту CYP450 3A4, який бере участь у метаболізміВазиліпу® у печінці. Подібні ускладнення можуть виникати при спільномузастосуванні Вазиліпу® з похідними фібрової кислоти, але механізм такоївзаємодії залишається невідомим. При одночасному прийомі з ритонавіром можепідвищуватись концентрація симвастатину у сироватці. Застосуваня симвастатинуодночасно з варфарином може посилити вплив останнього на згортальну системукрові і таким чином підвищити ризик кровотечі. У пацієнтів, які одночасно приймають симвастатин ідигоксин, рівень дигоксину у сироватці може підвищитись, тому такими хворимитреба забезпечити відповідне спостереження.
Побочные действия
Можуть спостерігатися запори, нудота, метеоризм,диспепсія, біль у животі, діарея, блювання, головний біль, порушення сну тапідвищення показників печінкових ферментів (АЛТ, АСТ); рідше виникаютьзапаморочення, втомлюваність, слабкість м’язів, симптоми свербежу та алопеції.Надзвичайно рідко (зареєстровані окремі випадки) виникають депресія,периферична нейропатія, порушення потенції, порушення функції нирок,протеїнурія, панкреатит, помутніння кришталика, дерматоміозити, шкірнівисипання та екзема, міопатія, яка виявляється у вигляді болю у м’язах,слабкості м’язів та збільшення величини м’язової фракції креатинкінази (КК). Увиняткових випадках може розвиватись рабдоміоліз з подальшою нирковоюнедостатністю. Ризик розвитку міопатії з рабдоміолізом збільшується упацієнтів, які також застосовують інший гіполіпемічний препарат, циклоспоринабо деякі препарати, що також збільшують рівень симвастатину в крові. Синдромпідвищеної чутливості, який також виникає дуже рідко, може виявлятись у виглядіангіоневротичного набряку, васкуліту, дерматоміозиту, тромбоцитопенії,еозинофілії, збільшення швидкості осідання еритроцитів, появи симптомів таознак артриту, шкірних висипів, фоточутливості, підвищення температури тіла іпочервоніння.
Дети, беременные, водители
Бутильованийгідроксіанізол спричинює подразнення очей, шкіри та слизових оболонок. Вагітність і лактація. Препарат протипоказаний в періодивагітності та лактації. Жінкам дітородного віку рекомендують прийматисимвастатин лише за умови, що ймовірність вагітності буде повністю виключена. Вплив на психофізичні здатності. Вазиліп® не впливає напсихофізичну здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.
Специальные указания
Особливості застосування. Терапія симвастатином може зумовити підвищення рівняпечінкових ферментів або підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові. Передпочатком лікування рекомендують визначити рівень трансаміназ у сироватці і вподальшому регулярно контролювати ці показники протягом усього періоду терапії.Якщо рівень трансаміназ сироватки більш як у три рази перевищує верхню межунорми, лікування необхідно припинити. З особливою обережністю рекомендуютьпризначати симвастатин пацієнтам, які зловживають алкоголем або мають хронічнезахворювання печінки. При прийомі Вазиліпу® необхідно виключити вживанняалкоголю. Вивчення безпеки та ефективності застосування симвастатинуу дітей та підлітків до 18 років не проводилось. Симвастатин може зумовити підвищення активності м’язовогоферменту креатинкінази, у рідких випадках може розвинутися міопатія. Проявамиміопатії є значне підвищення згаданого ферменту (більше ніж у 10 разівпорівняно з нормою), а також біль, слабкість м’язів. У найскладніших випадкахможе розвинутись рабдоміоліз (руйнування м’язової тканини). Це може призвестидо гострої ниркової недостатністі. Ризик виникнення міопатії є вищим у тихпацієнтів, які одночасно приймають препарати (фібрати (гемфіброзил,фенофібрат), циклоспорин, нефазодон, макроліди (еритроміцин, кларитроміцин),“азольні” антимікотичні засоби (кетоконазол, ітраконазол) та інгібіторипротеази ВІЛ (ритонавір), що здатні підвищувати концентрацію симвастатину усироватці або посилювати його ефект. Ризик виникнення міопатії є також вищим упацієнтів з нирковою недостатністю. Ріст активності креатинфосфокінази такожтреба мати на увазі при диференційній діагностиці загруднинного болю. Бутильованийгідроксіанізол спричинює подразнення очей, шкіри та слизових оболонок.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище30°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності –3 роки.