Название
Унилат капли глаз., р-р, 50 мкг/мл по 2,5 мл
Категория назначения
За рецептом.
Состав
діюча речовина: 1 мл розчину містить латанопросту 50 мкг; допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію дигідрофосфат моногідрат, натрію гідрофосфат безводний, бензалконію хлорид, кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Фармакотерапевтическая группа
Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів. Латанопрост. Код АТХ S01E E01.
Показания
Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску (ВОТ) у хворих з відкритокутовою глаукомою та підвищеним внутрішньоочним тиском. Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у дітей з підвищеним внутрішньоочним тиском і дитячою глаукомою.
Противопоказания
Підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату.
Применение
Дорослі (включаючи хворих літнього віку). Рекомендована доза становить одну краплю у кожне уражене око один раз на добу. Оптимальний ефект досягається при введенні Унілату ввечері. Не слід застосовувати Унілат частіше ніж один раз на добу, оскільки показано, що при застосуванні частіше ніж раз на добу, зменшується ефект зниження внутрішньоочного тиску. Якщо була пропущена доза, закапайте наступну разову дозу відповідно до режиму дозування. Після закапування Унілату, як і будь-яких очних крапель, рекомендується впродовж однієї хвилини стиснути слізний мішок у ділянці медіального кута ока (оклюзія слізних точок). Це слід робити відразу після введення кожної краплі. Перед введенням очних крапель слід зняти контактні лінзи; їх можна буде надягти знову через 15 хвилин після закапування. Якщо призначено більш ніж один офтальмологічний засіб місцевої дії, інтервал між застосуванням різних засобів повинен становити не менш ніж 5 хвилин. Діти. Очні краплі Унілат можна застосовувати дітям з таким же режимом дозування, як і для дорослих. Дані щодо застосування недоношеним немовлятам (у яких гестаційний вік становить менш ніж 36 тижнів) відсутні. Дані щодо застосування дітям віком до 1 року обмежені (4 пацієнти).
Передозировка
Відомо, що, окрім подразнення очей і гіперемії кон’юнктиви, жодні інші побічні реакції з боку органів зору при передозуванні латанопросту не відзначались. У разі випадкового прийому Унілату внутрішньо слід мати на увазі, що в одному флаконі крапель міститься 125 мікрограмів латанопросту. Більш ніж 90 % прийнятої дози метаболізується при першому проходженні через печінку. У разі передозування Унілатом слід здійснювати симптоматичне лікування.
Взаимодействие
Точні доказові дані про взаємодію латанопросту з іншими лікарськими засобами відсутні. Повідомлялось про парадоксальне підвищення внутрішньоочного тиску після одночасного офтальмологічного застосування двох аналогів простагландинів. Таким чином, одночасне застосування двох або більше простагландинів, аналогів простагландинів або похідних простагландинів не рекомендується.
Побочные действия
Розлади з боку органів зору. Посилена пігментація райдужки, легка або помірна гіперемія кон’юнктиви, подразнення ока (печіння з відчуттям «піску в очах», свербіння, поколювання і відчуття стороннього тіла в оці), зміни у віях і пушковому волоссі (збільшення довжини, товщини, пігментації та кількості), транзиторні точкові епітеліальні ерозії, переважно безсимптомні, блефарит, біль в очах, набряк повік, сухість очей, кератит, нечіткість зору, кон’юнктивіт, ірит/увеїт, макулярні набряки, симптомні набряки й ерозії рогівки, періорбітальні набряки, ріст вій у неправильному напрямку, що іноді призводило до подразнення ока, поява додаткового ряду вій біля вивідних проток мейбомієвих залоз (дистихіаз), кіста райдужки, фотофобія, періорбітальні зміни та зміни повік, що призводять до поглиблення складки повік. Розлади з боку нервової системи. Головний біль, запаморочення. Розлади з боку серця. Загострення стенокардії, прискорене серцебиття. Розлади з боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіння. Бронхіальна астма, загострення бронхіальної астми і задишка. Розлади з боку шкіри і підшкірної клітковини. Шкірні висипання, локалізована шкірна реакція на повіках, потемніння шкіри повік. Розлади з боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини. Міалгія, артралгія. Загальні розлади і реакції у місці введення. Біль у грудях. Побічні ефекти у дітей. Побічними реакціями, які спостерігалися у дітей частіше, ніж у дорослих, були назофарингіт і пірексія.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю Вагітність. Безпека застосування препарату вагітним жінкам не встановлена. Унілат може виявляти небезпечний фармакологічний вплив на перебіг вагітності, на плід або на організм новонародженої дитини, тому препарат не слід застосовувати під час вагітності. Годування груддю. Латанопрост і його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому жінкам, які годують груддю, не слід застосовувати Унілат або потрібно припинити годування груддю на час лікування цим препаратом. Діти Даний препарат застосовують дітям від 1 року. Дані щодо ефективності і безпеки застосування препарату дітям віком до 1 року дуже обмежені (4 пацієнти). Дані щодо застосування недоношеним немовлятам (у яких гестаційний вік становить менше ніж 36 тижнів) відсутні. Для дітей віком до 3 років, що переважно хворіють на первинну вроджену глаукому, терапією першої лінії залишається хірургічне втручання (наприклад трабекулотомія/тоніотомія). Безпека довгострокового застосування препарату дітям не встановлена.
Условия хранения
Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці в оригінальній упаковці. До першого відкриття, зберігати при температурі 2 ºC - 8 ºC. Не заморожувати. Після першого відкриття, зберігати при температурі не вище 25 ºC. Не застосовувати довше ніж 28 днів з моменту першого відкриття.