Название
ШИПОВНИКА ПЛОДЫ
Основные свойства, форма выпуска
Плоди. Ціла сировина: суцільні, очищені від чашолистків та плідоніжок несправжні плоди різноманітної форми: від шароподібної, яйцеподібної або овальної до сильно витягнутої веретеноподібної. Колір плодів від оранжево-червоного до бурувато-червоного, горішки світло-жовтого, іноді буруватого кольору. Запах відсутній. Смак кислувато-солодкий, злегка в’яжучий. Порошок крупний: суміш неоднорідних шматочків оболонок плодів, окремих волосків або таких, що збилися у грудки, цільних горішків та їх шматочків. Колір шматочків плодів від оранжево-червоного до бурувато-червоного, горішки світло-жовтого, іноді буруватого кольору. Запах відсутній. Смак кислувато-солодкий, злегка в’яжучий.
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діюча речовина: шипшини плоди.
Фармакотерапевтическая группа
Засоби, що діють на метаболізм та систему травлення. Код АТС А16А Х.
Фармакологические свойства
Біологічно активні речовини плодів чинять антисклеротичну, протизапальну дію; активізують ферментні системи та окисно-відновні процеси в організмі, сприяють усуненню дефіциту вітаміну С, нормалізують вуглеводний обмін, посилюють синтез гормонів і регенерацію тканин, підвищують опірність організму до несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищують секрецію жовчі, збільшують діурез, зменшують ламкість і проникність капілярів.
Показания
Загальнозміцнювальний засіб при гострих та хронічних інфекціях, дистрофії, фізичних навантаженнях; геморагічні діатези; кровотечі різної етіології, передозування антикоагулянтів; гострі та хронічні захворювання печінки (хронічний гепатит, холецистит, холангіт); захворювання нирок і сечового міхура (нефрити, нефропатії у вагітних) – у складі комплексної терапії.
Противопоказания
Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Тромбофлебіт і схильність до нього, недостатність кровообігу, ендокардит, декомпенсований цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок, жовчокам’яна хвороба.
Применение
1 столову ложку плодів помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 15 хв. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45-60 хв, процідити, залишок віджати до процідженого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді 2 рази на добу після їди: дорослим та дітям від 14 років – по 1/2 склянки, дітям 10-14 років – по 1/3 склянки, 7-10 років – по 2 столові ложки, 3-7 років – по 1 столовій ложці, 1-3 роки – по 1 десертній ложці. Перед застосуванням відвар збовтати. 3 фільтр-пакети помістити у скляний або емальований посуд, залити 200 мл окропу, закрити і настоювати 20-30 хв. Приймати у теплому вигляді 2 рази на добу після їди: дорослим та дітям від 14 років – по 1/2 склянки, дітям 10-14 років – по 1/3 склянки, 7-10 років – по 2 столові ложки, 3-7 років – по 1 столовій ложці, 1-3 роки – по 1 десертній ложці. Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.
Передозировка
Повідомлення відсутні.
Взаимодействие
Невідома.
Побочные действия
Можливі алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).
Дети, беременные, водители
Застосовувати після консультації лікаря, який має оцінити співвідношення користі/ризику для плода/дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами Не впливає. Діти Препарат застосовують дітям від 1 року.
Условия хранения
Термін придатності 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Умови зберігання Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С; приготовлений відвар – у прохолодному місці, не більше 2 діб.