Название
Панкреазим таблетки киш./раств.
Основные свойства, форма выпуска
Таблетки кишковорозчинні. Таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою, двоопуклої форми, рожевого кольору, зі слабким специфічним запахом; на поперечному розрізі видно два шари.
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діюча речовина: панкреатин; 1 таблетка містить панкреатину 0,24 г, що відповідає активності не менше: - 5600 амілолітичних ОД Ph. Eur.; - 8000 ліполітичних ОД Ph. Eur.; - 370 протеолітичних ОД Ph. Eur. допоміжні речовини: натрію хлорид, аеросил, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, кислота метакрилова – етил акрилат сополімер (1:1) дисперсія 30 %, тальк, пропіленгліколь, титану діоксид Е 171, кармоїзин Е 122.
Фармакотерапевтическая группа
Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати. Код АТС А09А А02.
Фармакологические свойства
Ферментний препарат. Панкреатичні ферменти (ліпаза, амілаза та протеаза), що входять до його складу, полегшують перетравлення жирів, вуглеводів, білків, що сприяє їх повному всмоктуванню в тонкому кишечнику. При захворюваннях підшлункової залози препарат компенсує недостатність її зовнішньосекреторної функції та сприяє покращанню процесу травлення. Таблетки мають захисну оболонку, нерозчинну у кислотному вмісті шлунка, яка запобігає руйнуванню ферментів травлення під дією рН шлункового соку. Дослідження фармакокінетики препарату не проводилися.
Показания
Недостатність зовнішньосекреторної функції підшлункової залози (хронічний панкреатит, муковісцидоз). Стан після резекції або опромінення, що супроводжується порушеннями перетравлення їжі, метеоризмом, діареєю (у складі комбінованої терапії). Для покращення перетравлення їжі в осіб з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту у разі погрішностей в харчуванні. Підготовка до рентгенологічного та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.
Противопоказания
Гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту, підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі захворювання печінки зі збільшеним рівнем білірубіну, кишкова непрохідність, печінкова кома.
Применение
Доза підбирається індивідуально, залежно від ступеня недостатності функції підшлункової залози. Зазвичай препарат призначають у дозі 1-4 таблетки (що відповідає 8 000-32 000 ОД Ph. Eur. за ліпазою) з кожним прийомом їжі. Призначають таблетки внутрішньо, перед або під час їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю рідини, бажано не лужної (вода, фруктові соки). Добова доза для дорослих становить 48 000-150 000 ОД Ph. Eur. (6-18 таблеток). При повній недостатності функції підшлункової залози (наприклад, кістозному фіброзі) доза повинна бути збільшена до 400 000 ОД Ph. Eur. на добу, що відповідає добовій потребі дорослої людини у ліпазі. Дітям віком 6-7 років призначають по 1 таблетці на добу, 8-9 років – по 1-2 таблетки на добу, 10-14 років – по 2 таблетки на добу. Курс лікування може тривати від декількох днів (при порушенні процесу травлення внаслідок погрішностей у дієті) до декількох місяців і навіть років (при необхідності у постійній замісній терапії).
Передозировка
Можливе виникнення нудоти, блювання, діареї, свербежу у нижніх відділах живота, непрохідності кишечнику, гіперурикемії, урикозурії, навколоанального подразнення шкіри; дуже рідко в пацієнтів із муковісцидозом можлива фіброзуюча колонопатія. Лікування. Припинення прийому препарату, достатня гідратація та симптоматичне лікування.
Взаимодействие
При одночасному застосуванні Панкреазиму з антитромботичними засобами, антагоністами вітаміну К й ацетилсаліциловою кислотою ефект цих препаратів знижується. Знижується також ефективність неселективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення моноамінів при одночасному застосуванні їх з Панкреазимом, при цьому можлива небезпечна загальмованість. При одночасному застосуванні з М-холіноблокаторами посилюється антихолінергічний ефект, а з препаратами заліза – можливе зниження засвоєння препаратів заліза.
Побочные действия
При застосуванні в середніх терапевтичних дозах: З боку травної системи: в окремих випадках – діарея, запор, відчуття дискомфорту в шлунку, нудота. Алергічні реакції: в окремих випадках – шкірні прояви. З боку обміну речовин: при тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливий розвиток гіперурикозурії, у надмірно високих дозах – підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові. При застосуванні Панкреазиму у високих дозах у дітей можливе виникнення періанального подразнення шкіри. Можуть виникати симптоми кишкової непрохідності (утворення стриктур в ілеоцекальному відділі та у висхідній ободовій кишці).
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. Відсутні клінічні дані про безпеку прийому ферментів ліпази, амілази та протеази вагітними жінками. Тому під час вагітності або годування груддю препарат слід призначати лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода і дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає. Діти. Препарат не застосовують у дітей віком до 6 років.
Специальные указания
При муковісцидозі доза препарату повинна бути адекватна кількості ферментів, яка необхідна для всмоктування жирів, враховуючи кількість та якість їжі, що споживається.
Условия хранения
Термін придатності. 3 роки. Не застосовують препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.