Название
ЛАЗОЛЕКС
Основные свойства, форма выпуска
безбарвна або жовтувата прозора рідина.
Категория назначения
За рецептом.
Состав
діюча речовина: амброксолу гідрохлорид; 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг; допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота лимонна моногідрат (E 330), динатрію фосфат додекагідрат (E 339), вода для ін’єкцій.
Фармакотерапевтическая группа
Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06 .
Фармакологические свойства
Амброксол збільшує секрецію слизу в дихальних шляхах, посилює синтез легеневого сурфактанта і стимулює циліарну активність. Ці ефекти приводять до поліпшення виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують кашель. У дослідженнях in vitro було продемонстровано, що під впливом препарату зменшується кількість цитокінінів, а також кількість зв’язаних з тканиною мононуклеарів та поліморфонуклеарних клітин.
Показания
Лікування респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених і новонароджених дітей.
Противопоказания
Підвищена чутливість до амброксолу або до інших компонентів препарату.
Применение
Добову дозу – 30 мг/кг маси тіла на добу - застосовують у 4 введення. Розчин слід вводити внутрішньовенно, повільно, протягом не менше 5 хвилин, за допомогою інфузомату. Розчин може бути також призначений у вигляді краплинної інфузії з 5 % розчином глюкози, 5 % розчином левульози, з 0,9 % розчином натрію хлориду або розчином Рінгера. Порядок роботи з ампулою. 1. Відокремити одну ампулу від блоку і струснути її, утримуючи за горлечко (рис. 1). 2. Стиснути ампулу рукою (при цьому не повинно відбуватися витікання препарату) і обертальними рухами звернути і відокремити голівку (рис. 2). 3. Через отвір, що утворився, негайно з’єднати шприц з ампулою (рис. 3). 4. Перевернути ампулу і повільно втягнути в шприц її вміст (рис. 4). 5. Надіти голку на шприц. Рис. 1 Рис. 2 Рис. 3 Рис. 4
Передозировка
Донині немає повідомлень щодо симптомів передозування у людей. У разі застосування більших доз, ніж рекомендовано, проводять симптоматичне лікування.
Взаимодействие
При одночасному застосуванні з амброксолом підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) в бронхолегеневому секреті та в мокротинні. Немає повідомлень щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими медичними препаратами.
Побочные действия
З боку травного тракту: легкі прояви печії, диспепсія, нудота, блювання, діарея. З боку імунної системи: висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок) та інші алергічні реакції. Вкрай рідко повідомлялося про тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. Здебільш їх можна було пояснити тяжкістю основного захворювання або прийомом супутніх препаратів. При появі уражень шкіри або слизової оболонки слід негайно переглянути терапію та припинити застосування амброксолу.
Дети, беременные, водители
Застосування в період вагітності або годування груддю Препарат призначений тільки для застосування дітям. Діти Застосовують новонародженим та недоношеним дітям.
Специальные указания
Концентрація натрію в одній рекомендованій дозі становить менше ніж 1 ммоль (23 мг).
Условия хранения
Термін придатності 2 роки. Термін придатності після першого відкриття ампули Невикористаний вміст ампули слід знищити, його не можна зберігати для подальшого застосування. Умови зберігання Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.