Название
ХЛОРГЕКСИДИН
Основные свойства, форма выпуска
Розчин для зовнішнього застосування 0,05% по 100 мл у банках скляних або флаконах полімерних
Категория назначения
Без рецепта
Состав
хлоргексидину біглюконат; 100мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату (20 %) 0,25 мл; допоміжні речовини: вода очищена.
Фармакотерапевтическая группа
Антисептичні та дезінфекційні засоби.КодАТС D08AС 02.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Хлоргексидин (1,6-ді-(пара-хлорфеніл-гуанідо)-гексан належить до групи антисептичних засобів. Виявляє швидко виражену бактерицидну дію щодограм позитивних та грам негативних бактерій (не впливає на кислотостійкі форми останніх), мікробних спор, вірусів та найпростіших, грибів; слабко впливає надеякі види протею та псевдо монад. Активний також стосовно трепонем, гонококів, трихомонад. Через свою стабільність після обробки шкіри рук, операційного поля, залишаючись у певній кількості, продовжує виявляти бактерицидний ефект. Зберігає активність у присутності крові, гною, хоч і дещо знижену. Фармакокінетика. Через інтактну шкіру не проникає.
Показания
Препарат застосовують при лікуванні мікротравм, з метою профілактики венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).
Противопоказания
.Підвищена індивідуальна чутливість, алергічні захворювання, дерматити, вірусні захворювання шкіри.
Применение
Для профілактики венеричних захворювань препарат ефективний, якщо він застосовується не пізніше 2 год. після статевого акту. Чоловікам вводять 2-3 мл у сечовипускний канал, жінкам 1-2 мл у сечовипускнийканал та 5-10 мл у вагіну на 2-3 хв. Необхідно обробити шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не мочитись протягом 2 год. Для обробки мікротравм – шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого накладають серветку, змочену розчином хлоргексидину і фіксують її пов’язкою або пластиром.
Передозировка
Невстановлене.
Взаимодействие
Хлоргексидинє катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними сполуками, такими як колоїди, гуміарабік, карбоксим етилцелюлоза. Не рекомендується одночасне застосування з йодом. Етанол посилює дію препарату.
Побочные действия
Препарат може спричиняти швидкоминучу сухість і свербіж шкіри, дерматити, липкість шкірирук, яка спостерігається протягом 3-5 хв. Уразі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!
Дети, беременные, водители
Досвід застосування дітям до 18 років, жінкам у період вагітності та лактації відсутній.
Специальные указания
. У пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженнями спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки слід уникати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкові оболонки та у барабанну порожнину. У випадку потрапляння на слизові оболонки очей, їхслід швидко та ретельно промити водою. При випадковому потраплянні в шлунок практично не адсорбується (слід зробити промивання шлунка, використовуючи сире молоко, сиреяйце, желатин). За необхідності проводиться симптоматична терапія. Особливі застереження. Не розводити жорсткою водою. Можна стерилізувати у автоклаві при температурі 116 º С протягом 30 хв. Не стерилізувати з допомогою іонізуючого випромінювання.
Условия хранения
Термін придатності. 3роки. Умови зберігання. При температурі від 15 º С до 25 º С, у захищеному від світла, недоступному для дітей місці.