Название
ИММУНАЛ®
Название
ИММУНАЛ
Основные свойства, форма выпуска
Краплі для перорального застосування. Коричневий розчин від прозорого до каламутного з невеликим осадом.
Категория назначения
Без рецепта
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діюча речовина: 1 мл розчину містить 0,8 мл соку ехінацеї пурпурної (Echinacea purpurea L. herba); допоміжні речовини: сорбіту розчин (Е 420), етанол.
Состав
діюча речовина: 1 мл розчину містить 0,8 мл соку ехінацеї пурпурної (Echinacea purpurea L. herba); допоміжні речовини: сорбіту розчин (Е 420), етанол 96 %
Фармакотерапевтическая группа
Імуностимулятори. Код АТС L03A X16.
Фармакотерапевтическая группа
Імуностимулятори. Код АТХ L03A X.
Фармакологические свойства
Іммунал® – природний рослинний препарат. Краплі містять сік, одержаний зі свіжозібраних квітучих частин рослини ехінацеї пурпурної. Ехінацея містить біологічно активні речовини, що стимулюють неспецифічну імунну систему, посилюючи захисні сили організму. Основними активними інгредієнтами ехінацеї пурпурної є похідні кофейної кислоти (цикорієва кислота та її ефіри), алкаміди та полісахариди, що мають імуностимулюючу активність. Неспецифічна імунна стимуляція проявляється в основному у підвищенні фагоцитарної активності гранулоцитів і макрофагів. Підвищується вивільнення цитокінів, які стимулюють інші клітини імунної системи. Встановлена також противірусна активність ехінацеї пурпурної відносно вірусів грипу та герпесу. У зв’язку з імуностимулюючою активністю ехінацеї пурпурної у людини підвищується опірність до інфекцій респіраторного і сечового тракту.
Фармакологические свойства
Фармакодинаміка. Іммунал – це рослинний препарат. Ехінацея пурпурна стимулює неспецифічну імунну систему (фагоцитарну активність макрофагів та активність природних клітин-кілерів). Фармакокінетика. Дані щодо фармакокінетичних властивостей ехінацеї пурпурної невідомі.
Показания
Для підвищення захисних сил організму з метою профілактики застуди та грипу; – лікування у складі комплексної терапії захворювань дихальної системи (ринорея, фарингіт, кашель), зумовлених вірусними та бактеріальними інфекціями; – як допоміжний засіб при тривалій антибіотикотерапії хронічних інфекційних захворювань, що супроводжуються зниженням імунітету.
Показания
Нетривала профілактика та лікування застуди.
Противопоказания
Підвищена чутливість до рослин родини складноцвітних (ромашка, арніка, календула, деревій) або до будь-якого іншого компонента препарату. Прогресуючі системні порушення і аутоімунні захворювання (туберкульоз, онкозахворювання, лейкоз, розсіяний склероз, СНІД або ВІЛ-інфекція, системний червоний вовчак), імунодефіцит, імуносупресія, захворювання системи крові. Дитячий вік до 6 років.
Противопоказания
Підвищена чутливість до ехінацеї або до інших рослин родини складноцвітних (Asteraceae) (ромашка, арніка, календула, деревій, кульбаби) чи до будь-якої з допоміжних речовин. Прогресуючі системні захворювання, такі як туберкульоз, захворювання лейкоцитарної системи крові (наприклад лейкоз, агранулоцитоз), онкологічні захворювання, ревматизм, захворювання сполучної тканини (колагенози), розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання, СНІД, ВІЛ-інфекції, системний червоний вовчак, саркоїдоз; лейкемія; хронічні вірусні захворювання; імуносупресія або імунодефіцит різної етіології; цукровий діабет.
Применение
Дорослі, пацієнти літнього віку і діти віком від 12 років: 2,5 мл розчину тричі на добу. Діти віком від 6 до 12 років: 1,5 мл розчину тричі на добу. Інтервал між прийомом окремих доз має становити не менше 4 годин. Для профілактики і лікування препарат не слід приймати понад 10 днів. Застосування препарату можна повторити не раніше ніж через 14 днів. Для лікування терапію слід розпочинати при перших ознаках захворювання. Якщо симптоми захворювання не покращуються протягом 7 - 14 днів, пацієнтові необхідно проконсультуватися з лікарем. Спосіб застосування За допомогою поршневої піпетки, яка містить поділки від 0,5 до 2,5 мл (ціна поділки – 0,25 мл), відміряти розчин, помістити його у склянку з теплою рідиною і випити. Розчин також можна приймати у нерозведеному вигляді. Препарат приймають незалежно від часу прийому їжі.
Применение
Діти віком від 12 років, дорослі та пацієнти літнього віку застосовувати по 2,5 мл розчину тричі на добу. Тривалість лікування. З метою короткострокової профілактики та лікування застуди рекомендується приймати Іммунал® протягом 10 днів. Застосування препарату можна повторити не раніше, ніж через 14 днів. Лікування слід починати при появі перших симптомів застуди. У разі погіршення симптомів захворювання або відсутності покращення через 10 днів, пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем. Спосіб застосування. За допомогою поршневої піпетки, що додається, необхідно відміряти потрібну кількість розчину, помістити його у склянку з теплою рідиною і випити. Розчин також можна приймати у нерозведеному вигляді. Препарат приймати незалежно від часу прийому їжі. Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 12 років.
Передозировка
Випадків передозування не спостерігалося.
Передозировка
Симптоми: нудота, блювання, діарея, запори, порушення з боку шлунково-кишкового тракту, розлади сну, підвищена збудливість нервової системи. У випадку передозування показана симптоматична терапія, промивання шлунка, ентеросорбенти.
Взаимодействие
Іммунал® містить етанол, який може підвищувати абсорбцію і фармакологічну дію деяких седативних препаратів та опосередковано, змінюючи активність системи цитохрому Р450, впливати на елімінацію лікарських засобів, які метаболізують за участю ферментів цієї системи. Етанол може спричинити дисульфірамоподібну реакцію при одночасному застосуванні, наприклад, з деякими антибактеріальними засобами.
Взаимодействие
Взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома. Не рекомендується застосовувати Іммунал® одночасно з імуносупресивними препаратами (циклоспорин, метотрексат), з препаратами, що чинять гепатотоксичну дію (аміодарон, метотрексат, кетоконазол, стероїдні препарати). Не виключається посилення або послаблення ефекту при супутньому застосуванні препаратів, елімінація яких залежить від активності цитохрому Р450, ізомерів CYP3A або CYPIA2.
Побочные действия
Ехінацея може спричинити алергічні реакції у схильних до цього пацієнтів. Частота їх виникнення невідома. Рідко можуть спостерігатись реакції гіперчутливості у вигляді почервоніння шкіри, свербежу, набряку обличчя. Іноді можливі висипання, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк шкіри, набряк Квінке, бронхоспазм з обструкцією, астма, анафілактичний шок. Нечасто можливі запаморочення, артеріальна гіпотензія, нудота, блювання, діарея. Були окремі повідомлення про зв’язок з аутоімунними захворюваннями (дисемінований енцефаломієліт, вузликова еритема, імунотромбоцитопенія, синдром Еванса, синдром Шегрена-Ларссена з порушенням тубулярної функції нирок). При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) може виникнути лейкопенія.
Побочные действия
Існуючі дані не дозволяють визначити частоту побічних ефектів. В окремих випадках можуть спостерігатися такі побічні реакції. З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж, кропив'янку, ангіоневротичний набряк, гіперемію, задишку, запаморочення, різке зниження артеріального тиску, синдром Стівенса-Джонсона, анафілактичний шок. Препарати, що містять ехінацею, можуть спричинити алергічні реакції у пацієнтів, які мають спадкову схильність до алергії (пацієнти з атопічними хворобами). Також повідомлялося про зв'язок між застосуванням ехінацеї та проявами аутоімунних захворювань (розсіяний енцефаліт, вузликова еритема, імунотромбоцитопенія, синдром Еванса, синдром Шегрена з порушенням тубулярної функції нирок). З боку органів дихання, грудної клітини та середостіння. Реакції гіперчутливості можуть включати бронхоспазм з обструкцією та астму. З боку системи крові та лімфатичної системи. При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) можливий розвиток лейкопенії. З боку шлунково-кишкового тракту. Були повідомлення про гастроінтестинальні розлади, включаючи нудоту, блювання, діарею, біль у животі. З боку нервової системи. Були повідомлення про збудження, порушення сну.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю. Досвід застосування препарату у період вагітності або годування груддю обмежений, тому не рекомендується застосовувати Іммунал® у ці періоди. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Спеціальні дослідження відсутні, але препарат містить спирт, що слід враховувати особам, які керують автотранспортом або працюють зі складними механізмами. Діти. Не застосовують дітям віком до 6 років. Застосування препарату дітям віком від 6 до 12 років можливе за призначенням лікаря після оцінки співвідношення користь/ризик.
Специальные указания
Якщо під час лікування симптоми посилюються або підвищується температура тіла, слід негайно звернутися до лікаря. У пацієнтів зі схильністю до алергії існує ризик анафілактичних реакцій. Такі пацієнти перед застосуванням препарату мають проконсультуватися з лікарем. Якщо препарат не застосовували деякий час (від 3 до 6 місяців), розчин може помутніти або можуть утворитися пластівці полісахаридів, які є активними інгредієнтами. У такому разі перед застосуванням флакон необхідно збовтати. Препарат містить 20 % етанолу і розчин сорбіту.
Условия хранения
Термін придатності. 2 роки. Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Условия хранения
Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.