Основні функції:
- нормалізує якісний та кількісний склад корисних бактерій в шлунково-кишковому тракті;
- збагачує, підтримує та швидко відновлює ослаблену мікрофлору кишківника;
- пригнічує ріст і розвиток патогенних мікроорганізмів
- покращує травлення та виводить токсини з організму;
- регулює перистальтику кишківника;
- зміцнює імунітет;
- покращує стан шкіри;
- сприяє засвоєнню вітамінів, мінералів і мікроелементів;
- підвищує стійкість організму проти канцерогенів і несприятливих факторів.
Властивості активних компонентів:
Лактобактерії (Lactobacillus, Lactococcus) – регулюють численність умовно-патогенних та гнилісних мікроорганізмів, підтримуючи оптимальну для організму людини мікрофлору, сприяють розщепленню холестерину, тим самим знижуючи його рівень в крові людини, нормалізують травлення та підтримують імунітет, завдяки збереженню поживних речовин, вітамінів і антиоксидантів.
Біфідобактерії (Bifidobacterium) - покривають стінки кишківника, знижують ймовірність захворювання на грип та ГРЗ, зміцнюють імунітет, беруть участь в утворенні молочної і оцтової кислот, синтезі амінокислот, білків і вітамінів, посилюють всмоктування іонів кальцію, заліза і вітаміну D, пригнічують ріст патогенної мікрофлори та підтримують процеси пристінкового травлення.
Пропіоновокислі бактерії (Propionibacterium) – беруть участь у симбіонтному травленні, при цьому накопичуються органічні кислоти (переважно пропіонова та оцтова), які запобігають розмноженню патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, оздоровлюють кишечник. . Синтезують особливі антибактеріальні компоненти (пропіоніни), які активні до ентеробактерій, гнилісних бактерій, грибів тощо. Стимулюють ріст біфідофлори, проявляють антивірусну активність та антиоксидантні властивості.
Термофільні стрептококи (Streptococcus thermophilus) ферментують лактозу (молочний цукор) і тому застосовуються при лактозній недостатності, знижують активну кислотність, забезпечуючи бактерицидний ефект по відношенню до патогенних мікроорганізмів,.
Продукти метаболізму
В результаті дії продуктів метаболізму відбувається ефективна адгезія корисних бактерій в шлунково-кишковому тракті, а також стимуляція власної мікрофлори людини за рахунок підвищення швидкості розмноження корисних бактерій
Лактулоза – активує розвиток біфідобактерій, сприяє засвоєнню мінералів в організмі, стимулює роботу печінки, позитивно впливає на процес виведення канцерогенів і токсинів з організму, стимулює стілець при закрепах, знижує вироблення вторинних жовчних кислот.
Інулін – стимулює ріст та активність біфідо- та лактофлори, підвищує всмоктування кальцію в товстому кишківнику, позитивно впливає на метаболізм ліпідів.
Мікроцелюлоза – підсилює дію молочнокислих бактерій та сприяє стабільності дієтичної добавки.