Властивості ефірної олії тим'янової
Сира олія чебрецю є темно-червоною, червоно-коричневою або помаранчевою легко текучою рідиною з сильним пряно-ароматичним запахом. В результаті повторної вакуумної перегонки (дистиляції) отримують «білу» олію, яка при зберіганні може знову набувати забарвлення, особливо в присутності слідів заліза.
Її аромат сильний, теплий, глибокий, солодкуватий, масляний, пряно-трав'янистий, з нотою вологої деревної кори і гіркуватістю; ноти родючої землі, що відчуваються в цьому ароматі, можуть складно сприйматися міськими жителями.
Косметична користь ефірної олії чебрецю
Використання чебрецевої олії рекомендується при проблемній шкірі, а також для догляду за шкірою жирного і млявого типу. Компоненти олії допомогають регулювати роботу сальних залоз, покращувати стан шкір при вугровому висипі, вирівнюти рельєф шкіри.
Олію також можна застосовувати для зміцнення нігтів.
Чебрець – ефективний засіб боротьби з целюлітом. Використання тим'янової олії сприяє посиленню живлення тканин шкіри і зменшенню набряклості.
Застосовуються тим'янові ефірні олії при інтенсивній втраті волосся, для цього використовують збагачені цією олією шампуні, маски, ополіскувачі. Цей продукт є хорошим тонізуючим засобом для шкіри голови, який повертає життя ослабленому, пошкодженому волоссю, що піддалося інтенсивному впливу хімічних речовин в процесі фарбування і завивки. При лущенні й сухості шкіри голови найкраще використовувати чебрець в дуеті з м'ятою перцевою. При жирному типі волосся ефективно 2 рази в тиждень застосовувати живильний аромамасаж волосистої частини голови і аромаополіскування волосся з ефірною олією чебрецю.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія чебрецю, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія чебрецю в ароматерапії
Олія чебрецю надає гармонізуючий вплив на настрій та самопочуття. Вона пожвавить, коли Ви повинні бути бадьорим, і допоможе заснути, коли Ви цього потребуєте. Запах чебрецю вирівнює емоційний фон, додає мужності і хоробрості, вселяє впевненість в своїх силах. Людина, що використовує тим'янову олію в аромалампі, стає спокійнішою, сміливішою в діях, наповнюється позитивом. При нервовому збудженні або переохолодженні аромат олії допоможе зігрітися та усунути тремтіння.
Ароматерапевтичні процедури з тим'яновою ефірною олією подарують енергію і допоможуть позбутися від розумової та фізичної втоми. Рекомендується для використання людям ослабленим, млявим. Стимулює розумову діяльність, покращує пам'ять та підвищує концентрацію уваги. Ааромаолія піднімає настрій, підсилює спрагу діяльності і допомагає впоратися з пригніченим станом. Чебрець підсилює вольовий початок і рішучість, допомагає подолати боязкість.
Аромат тим'янової ефірної олії підвищує статеву активність і є сексуальним стимулятором, так званим афродизіаком.
Побутове застосування ефірної олії з чебрецю
Чебрець зменшує подразнення, почервоніння, набряклість після укусів комах. Для цього його олію потрібно розвести в олії-основі (мигдалевій, жожоба, персикових кісточок, зародків пшениці, макадамії). Не намагайтеся використовувати нерозведену ефірну олію, так як можна отримати опік. Скільки крапель ефірної олії додавати в базову можна дізнатися далі в розділі «Способи застосування».
Поєднання чебрецю з оліями
Чебрецева (тим'янова) олія розбавлена однією з рослинних олій (абрикосових кісточок, виноградних кісточок, жожоба та ін.) в співвідношенні 1:7, або в поєднанні з ефірними оліями бергамотовою, кипарисовою, лимонною (1:1:1:1) рекомендується для використання для догляду за проблемною шкірою. Тим'янова олія також добре поєднується з мелісовою, розмариновою, евкаліптовою, майорановою, сосновими ефірними оліями, взятими в рівних пропорціях (використовуються для догляду за шкірою голови і волоссям). Ці композиції можна застосовувати для збагачення косметичних засобів, масажу, ванн, ароматизації приміщення. Компліментарна олія – імбир. Інтернет магазин «Ароматика мрії» пропонує купить ефірні олії найкращої якості.
Способи застосування ефірної олії чебрецевої Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 2-5 краплі ефірної олії змішати з 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, лосьйону, маски та ін.).
► Масаж: 3-5 крапель ефірної олії змішати з 1-2 столовими ложками будь-якої рослинної олії (мигдальної, персикової, жожоба, виноградних кісточок) або обраного Вами крему. Можна взяти 3-5 крапель однієї з композицій олій.
► Ванни: У наповнену ванну (37-38 °С) додати 3-5 крапель чебрецевої (тим'янової) ефірної олії або однієї з композицій олій, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської солі). Тривалість процедури – 10-15 хв.
► Баня і сауна: Для ароматизації повітря в лазні і сауні шляхом нанесення на розжарені камені 3-5 крапель олії розвести в 500 мл води.
► Ароматизація приміщення: 3-4 краплі чебрецевої (тим'янової) ефірної олії або однієї з композицій олій додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури – 15-30 хв.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Не застосовувати при вагітності. Не наносити на шкіру засоби, що містять чебрецеву ефірну олію за 60 хвилин до прийому сонячних ванн (можлива фотосенсибілізація).
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Thymus Vulgaris Oil.