Название
БИОФЛОРАКС
Категория назначения
Без рецепта.
Состав
діюча речовина: 1 мл сиропу містить 667 мг лактулози.
Фармакотерапевтическая группа
Осмотичні проносні засоби. Код АТС А06А D11. У товстій кишці лактулоза розщеплюється кишковими бактеріями до низькомолекулярних органічних кислот. Ці кислоти знижують рН у просвіті товстої кишки і, чинячи осмотичний ефект, збільшують об’єм кишкового вмісту. Це стимулює перистальтику товстої кишки та нормалізує консистенцію калових мас. Запор коригується, і відновлюється фізіологічний ритм травлення. При портосистемній енцефалопатії або печінковій (пре)комі дія препарату зумовлена пригніченням росту протеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій (наприклад лактобацил), трансформацією аміаку в іонізовану форму завдяки підкисленню вмісту кишечнику, очищенням кишечнику за рахунок низького рН, а також осмотичного ефекту, зміною бактеріального метаболізму азоту шляхом стимуляції утилізації бактеріями аміаку для синтезу бактеріальних білків. У контексті вищевикладеного необхідно відзначити, що нейропсихічні прояви портально-системної енцефалопатії не можна пояснити тільки гіперамоніємією. Проте описаний механізм зменшення рівня аміаку лактулозою може бути аналогічним і для інших нітросполук. Лактулоза, як пребіотик, посилює ріст корисних для організму бактерій, таких як біфідобактерії і лактобактерії, тоді як ріст потенційно патогенних бактерій, таких як клостридії та кишкова паличка, пригнічується. Це утворює більш сприятливий баланс кишкової флори. Лактулоза майже не абсорбується після перорального прийому і досягає кишечнику в незміненому стані. При застосуванні Біофлораксу в дозі 40-75 мл лактулоза повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні вищих доз частина лактулози може екскретуватись у незміненому стані.
Показания
Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику. Стани, що потребують полегшення дефекації (геморой, стани після операцій на товстому кишечнику та в аноректальній зоні). Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми і прекоми.
Противопоказания
Галактоземія, кишкова непрохідність, гіперчутливість до активної речовини або до інших компонентів препарату.
Применение
Біофлоракс можна приймати як розведеним, так і нерозведеним. Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту. Разову дозу лактулози слід проковтнути одразу, не затримуючи у роті. Режим прийому препарату слід підбирати відповідно до потреб пацієнта. Якщо пацієнту препарат призначено один раз на добу, дозу слід приймати завжди в один і той же час доби, наприклад, під час сніданку. Під час терапії проносними засобами рекомендується вживати достатню кількість рідини (1,5-2 літра на добу, що відповідає 8-10 склянкам). Дозування при запорах або при станах, що потребують полегшення дефекації Лактулозу можна приймати у вигляді разової добової дози або розподіливши її на два прийоми. Через кілька днів початкову дозу можна скоригувати до підтримувальної дози залежно від відповіді на лікування. Може знадобитися кілька днів терапії (2-3 дні) до прояву лікувального ефекту. Вік Початкова доза, на добу Підтримувальна доза, на добу Дорослі та діти віком від 14 років 15-45 мл 15-30 мл Діти 7-14 років 15 мл 10-15 мл Діти 1-6 років 5-10 мл 5-10 мл Діти до 1 року до 5 мл до 5 мл Дозування при печінковій комі і прекомі (лише для дорослих) Початкова доза: 3-4 рази на день по 30-45 мл. Цю дозу можна коригувати до досягнення підтримувальної дози, яка дозволяє досягти м'якого випорожнення від 2 до 3 разів на добу. Дозування дітям вивчене недостатньо.
Передозировка
Якщо дози надто високі, може виникнути біль у животі та діарея. Рекомендоване лікування включає припинення прийому препарату або зменшення дози, корекцію електролітного дисбалансу при надмірній втраті рідини, зумовленій діареєю або блюванням.
Взаимодействие
Дослідження взаємодії не проводилися.
Побочные действия
Протягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який зазвичай минає через кілька днів. При застосуванні препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі дозу треба зменшити. Під час застосування високих терапевтичних доз протягом тривалого часу (зазвичай тільки у хворих з печінковою недостатністю та енцефалопатією) може спостерігатися електролітний дисбаланс унаслідок діареї. Оскільки про нижченаведені реакції повідомляли спонтанно, без визначення кількості пацієнтів у групі, неможливо достовірно оцінити їх частоту. Шлунково-кишкові порушення. Метеоризм, біль у животі, нудота і блювання. Діарея, якщо дози надто високі. Відхилення лабораторних показників. Електролітний дисбаланс унаслідок діареї.
Дети, беременные, водители
Застосування у період вагітності або годування груддю Вагітність. Під час вагітності не очікується будь-яких наслідків для плода, оскільки системний вплив лактулози на вагітну є незначним. Велика кількість даних щодо вагітних жінок (понад 1000 випадків експозиції) свідчить про відсутність у лактулози фето/неонатальної токсичності та здатності викликати мальформації. Біофлоракс, сироп, можна застосовувати під час вагітності. Період годування груддю. Під час годування груддю не очікується будь-яких ефектів у новонародженого/немовляти, оскільки системний вплив лактулози на жінку-годувальницю є незначним. Біофлоракс, сироп, можна застосовувати під час годування груддю. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами Біофлоракс не впливає або має неістотний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами. Діти Застосування проносних засобів дітям можливе тільки у виняткових випадках і потребує медичного нагляду. Необхідно враховувати, що рефлекс випорожнення може порушуватися під час лікування.
Условия хранения
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.