Бромелайн (Bromelain) являє собою натуральний протеолітичний фермент, що міститься у плодах ананасу. Бромелайн розщеплює тваринні та рослинні білки, допомагає їх засвоєнню організмом, запобігає відчуттю важкості у шлунку після прийому їжі. За силою протеолітичного ефекту бромелайн можна порівняти з ферментами тваринного походження, при цьому він не має характерних для цих продуктів побічних ефектів, в першу чергу – алергічних реакцій.
Папаїн (Papain) ще один представник ферментів рослинного походження, найвища його концентрація спостерігається в плодах папайї (Carica papaya). На відміну від людського протеолітичного ферменту – пепсину – папаїн має високу активність не тільки в кислому, а й в нейтральному та лужному середовищі. Це значить, що він діє не тільки в просвіті шлунка, а й кишечнику, що сприяє більш повноцінному перетравлюванню їжі. Бромелайн та папаїн діють на різні амінокислотні зв’язки, тому їх ефекти гармонійно доповнюють один одного.
Активні речовини меліси містяться в її ефірній олії, найбільш значимі з них – цитраль, гераніол, мірцен та бета-каріофілен. Трава меліси (Melissa officinalis) має загальний заспокійливий вплив на нервову систему, сприяє встановленню балансу між активністю симпатичної та парасимпатичної нервової системи. При гіперактивності парасимпатичної системи знижує тонус блукаючого нерву, зменшує кислотність шлунку, запобігає рефлюкс-синдрому, має спазмолітичний ефект.
Аммі зубна (Ámmi visnága) містить активні алкалоїди келлін та віснагін. Вона є одним з найбільш сильних рослинних міозпазмолітиків. Зменшує тонус сфінктера Одді, сприяє випорожненню жовчі та панкреатичного секрету в просвіт дванадцятипалої кишки. Усуває прояви дискінезії жовчовивідних шляхів. Знижує ризик холелітіазу.
Цмин пісчаний (Helichrysum arenarium) містить цілу гамму активнвих інградієнтів – глікозиди саліпурпурозид, кемпферол, флавоноїди нарінгенін та апігенін а також фталіди. Цмин пісчаний має виражений холелітичний та холекінетичний ефект, сприяє зменшенню в’язкості жовчі. Нормалізує роботу жовчовивідних шляхів та жовчного міхура. Знижує ризик холелітіазу. Має позитивний вплив при постхолецистектомічному синдромі.
Основна діюча речовина насіння фенхелю (Foeniculum vulgare) – анетол. Насіння фенхелю має виражений антифлатулентний ефект. Запобігає процесам гниття та бродіння у кишечнику, тим самим зменшуючи газоутворення. Має виражений смазмолітичний ефект у відношенні гладкої мускулатури кишечнику.